AKP'li Özlem Zengin'in yıllar önceki yeni görüntüleri ortaya çıktı

AKP'li Özlem Zengin, çıplak arama iddialarını reddederek "O dediğiniz yerde böyle bir şey olmadı. Bir kadını çıplak arayacaksın, dakikasında bundan rahatsızlığını beyan eder, bir sene beklemez. Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez" dedi. Özlem Zengin'in yıllar önce söylediği söyler arşivlerden çıktı. Yeni ortaya çıkan görüntülerde Zengin, "Kadınlar çok zor durumda, kadınlar gördüğü şiddeti söyleyemiyor, hiç kimseyle paylaşamıyor" dedi.

AKP'li Özlem Zengin'in yıllar önceki yeni görüntüleri ortaya çıktı

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, çıplak arama iddialarını reddederek "O dediğiniz yerde böyle bir şey olmadı. Bir kadını çıplak arayacaksın, dakikasında bundan rahatsızlığını beyan eder, bir sene beklemez. Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez" diye konuştu. 

AKP'li Özlem Zengin, Meclis'te gündeme gelen çıplak arama iddialarına yanıt verdi. İddiaları sert bir dille reddeden Zengin, "Bu kurgusal bir harekettir. Biliyoruz ki size ve o kadınlara bir aferin geldi" ifadelerini kullandı.  

Zengin, "Vakti zamanında bu başörtüsü yasakları varken, malum FETÖ'cülerin başındaki adam ne demişti, "Başörtüsü füruattır" demişti. Sonuna kadar baltalamıştı. Şimdi ne kadar hapisanedeki FETÖ'cü kadın varsa başörtüsü savunucusu olmuşlar. Ben AK Parti Grup Başkanvekiliyim, FETÖ'cülerin malzemesi değilim" dedi. 

"Demek isteniyor ki, bir sürü başörtülü kadına bu iğrençlik yapılıyor ve Özlem Zengin buna müsaade ediyor. Siz bunu yapmaya çalışıyorsunuz. Bu yetmiyor, ne kadar yurt dışına kaçmış FETÖ'cü varsa, beni Twitter'dan etiketleyerek haber paylaşıyor" diyen Zengin, "Ben bir avukatım ve hukuk kaidelerinin ne olduğunu iyi bilirim. Bütün hukuki mevzuatın yanlış uygulaması olabilir, hayatın içinde vardır. Hukuka uygun olarak yapılmıyorsa ben itirazın karşısında sonuna kadar varım. O dediğiniz yerde böyle bir şey olmadı. Görüntülerle ispatlandı. Bakan Yardımcısı gitti ilan etti. Bir kadını çıplak arayacaksın, dakikasında bundan rahatsızlığını beyan eder, bir sene beklemez. Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez. Bu kurgusal bir harekettir. Biliyoruz ki size bir aferin geldi" diye konuştu. 

İşte Zengin'in o sözleri:

BAŞINI AÇTIRDIKLARINI 20 YIL SONRA AÇIKLAMIŞ

Sözleri büyük tepki çeken AKP'li Zengin'in, avukatlık yemininden yıllar sonra yaptığı açıklama sosyal medyanın gündemine oturdu. 

Videoda, hayatında ilk kez avukatlık yemininde başını açtığını söyleyen Zengin, "Yıllardır başımı örtüyorum. Bir gün başımı açtım. Bu yemin ettiğim andı. Hiç bu kadar üzüldüğümü, bu kadar aşağılandığımı ve bu kadar kırıldığımı hatırlamıyorum. Orada insanlar gururla söylemek istediklerini söylediler. Ben kafamı kaldırıp hiç kimseye bakamadım." ifadelerini kullanıyor. 

İşte Zengin'in o açıklaması:

YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Zengin'in 2017'de de, "Kadınlar çok zor durumda, kadınlar gördüğü şiddeti söyleyemiyor, hiç kimseyle paylaşamıyor" açıklaması yaptığı ortaya çıktı.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2021, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER