İzin Verilmeyen Levent Üzümcü, Oyununu Sergileyecek

Tiyatro oyuncusu Levent Üzümcü'nün "Anlatılan Senin Hikayendir" oyunu Artvin'in Hopa ilçesinde yasaklandı. Kaymakamlık hiçbir gerekçe göstermeden oyunun temsiline izin vermedi. Bu gelişme üzerine Üzümcü, oyununu bir düğün salonunda sahneleyeceğini duyurdu.

İzin Verilmeyen Levent Üzümcü, Oyununu Sergileyecek

Tiyatrocu Levent Üzümcü’nün Artvin Çoruh Üniversitesi’nde ve İskederun’da temsiline izin verilmeyen “Anlatılan Senin Hikayendir” oyununa bir engel daha…

Oyun yine Artvin’de fakat bu kez Hopa ilçesinde yasaklandı. Üzümcü, yasak kararını Twitter’dan şu paylaşımla duyurdu:

“Hopa'da milli eğitime bağlı bir ortaokulun sahnesinde oynayacaktım Anlatılan Senin Hikâyendir'i. İlk önce oyunun metnini görmek istediler, gönderdim; bir şey bulamayınca da oynanmaması için bu açıklamamayı yaptılar. Tarihe kalsın.”

Kaymakamlık’tan yapılan açıklamada hiçbir gerekçe gösterilmedi. Kararın keyfiliğini gözler önüne seren Kaymakamlık değerlendirmesi şöyle:

“Anlatılan Senin Hikayendir, isimli tiyatro oyununun sergileneceği Hopa Atatürk Ortaokulu konferans salonunun kamu binası olduğu, bahse konu tiyatro oyununun ilçemizde bulunan kamu binalarında sergilenmesinin uygun olmayacağı tarafımızdan değerlendirilmişti.”

Öte yandan bir açıklama daha yapan Üzümcü, “Bu akşam Hopa'da bir düğün salonunda oynayacağım oyunumu” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER