Uludağ'da Kayıp Dağcıların Arama Çalışmalarında Bir Ceset Bulundu

Bursa'da Uludağ'a zirve tırmanışı yaparken 1 Aralık günü kaybolan amatör dağcılar Mert Alpaslan ve Efe Sarp'ı arama çalışmalarının 17'nci gününde bir kişinin cesedine ulaşıldı.

Uludağ'da Kayıp Dağcıların Arama Çalışmalarında Bir Ceset Bulundu

Uludağ’da iki kayıp dağcıyı bulmak amacıyla 17 gündür süren arama çalışmaları sırasında bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Daha önce dağcı Efe Sarp’a ait montun bulunduğu yerin yaklaşık 1 kilometre yakınında bulunan cesetle ilgili kimlik tespit çalışması başlatıldı.

NE OLMUŞTU?

İstanbul'dan 1 Aralık Pazar sabahı gelen amatör dağcılar Mert Alparslan ve Efe Sarp, 34 SK 2280 plakalı otomobillerini Uludağ Jandarma Karakol Komutanlığı'nın önüne park edip, Uludağ'a tırmanışa geçti. İki dağcı bir süre sonra etkili olan siste, hava kararınca yollarını kaybetti. Mert Alparslan ve Efe Sarp'a ulaşamayan aileleri, akşam saatlerinde durumu jandarma ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine saat 23.00 sıralarında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Jandarma Özel Harekat (JÖH), BAKUT, İHH, AKUT ve Nilüfer Arama Kurtarma (NAK) ekipleri, arama- kurtarma çalışması başlattı. Uludağ'ın Yedigöller, Maden, Saitiabat, Çobankaya, Sarıalan ve Alaçam bölgelerinde arama yapıldı. 7'nci günde Küreklidere mevkisinde Efe Sarp'a ait mont ve bere bulan ekipler, çalışmaları bu bölgede yoğunlaştırdı. Küreklidere bölgesini didik didik arayan ekipler, 9'uncu günde de Alparslan ve Sarp'a ait olduğu belirlenen 2 adet baton bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2019, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER