banner226

Sedat Peker'e meydan okuyan 'Hanımağa' lakaplı Güniz Akkuş gözaltına alındı

Son dönemde yaptıkları karşılıklı açıklamalarla Allattin Çakıcı ve Sedat Peker lehine birbirine meydan okuyan isimlere yönelik operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.Gözaltına alınanlar arasında "Hanımağa" olarak bilinen Güniz Akkuş da yer alıyor.

Sedat Peker'e meydan okuyan 'Hanımağa' lakaplı Güniz Akkuş gözaltına alındı

Son dönemde özellikle organize suç örgütü liderleri lehine ve aleyhine olmak üzere iki grup halinde sosyal medya paylaşımlarında bulunarak birbirlerini ölümle tehdit ettikleri belirlenen kişilere yönelik İstanbul merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

'HANIMAĞA' DA GÖZALTINDA

Gözaltına alınanlar arasında "Hanımağa" olarak bilinen Güniz Akkuş da yer alıyor.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çeşitli suç dünyasında faaliyet gösterip ulusal organize suç örgütü liderleri lehine ve aleyhine olmak üzere iki grup halinde sosyal medya paylaşımlarında karşılıklı ölümle tehdit ederek toplumun genel olarak huzuru ve asayişini bozan bazı kişileri tespit etti.

13 şüpheliyi yakın takibe alan polis, İstanbul, Ankara, Adıyaman, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Mersin olmak üzere toplam 7 farklı ilde operasyon düzenlendi. "Hijyen" adı verilen operasyonda şu ana kadar 10 kişi gözaltına alındı.

Operasyonda silah ve suç unsurlarının da ele geçirildiği öğrenildi.

GÜNİZ AKKUŞ VE 3 SUÇ ÖRGÜTÜ ÜYESİ

Sözcü'den Habip Atam'ın haberine göre Yakalanan şüpheliler arasında “Hanımağa” lakaplı Güniz Akkuş'un da bulunduğu öğrenildi. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce gözaltına alınan Akkuş, Sedat Peker'i tehdit ettiği ve sosyal medyada paylaştığı video ile gündeme gelmişti. Akkuş dışında, Cenk Çelik, Zafer Çelik ve Ali Y.'nin de İstanbul'da yakalandığı öğrenildi.

BEŞ TABANCA

Operasyonlarda toplamda 5 tabanca, 7 şarjör, 124 mermi, 2 kasatura, 2 bıçak, üzerinde Sedat Peker yazılı 2 tarihi değeri olan bıçak ve 100 sikke ele geçirildi.

MAFYA TİPİ YAPILANMA

Yapılan baskına 'Hijyen Operasyonu' adı verilirken, çalışmanın; son dönemlerde sosyal medya üzerinden gerçekleşen, Türkiye’de tanınan suç örgütleri lehinde ve aleyhinde tehditlerin toplumun genel olarak huzurunu bozduğu, mafya tipi suç yapılanmaları ile mücadelede halkın güvenlik güçlerine ve adalet sistemine olan güven duygularının azalmasına sebep olan kişilere yönelik gerçekleştiği belirtildi.

'Hanımağa' lakabı ile bilinen ve organize suç örgütü kurduğu gerekçesi ile polislikten ihraç edilen Güniz Akkuş, sosyal medayada paylaştığı video ile yurt dışında olan Sedat Peker'e meydan okumuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER