Saray’da kurulan sofranın yeni görüntüleri ortaya çıktı

Vatandaşlar ekonomik krizle mücadele ederken Irak Başbakanı Kazimi için Saray'da hazırlanan lüks yemeğin yeni görüntüleri ortaya çıktı. Yeni videoda Erdoğan'ın güldüğü görüldü.

Saray’da kurulan sofranın yeni görüntüleri ortaya çıktı

Muhalefetin ‘Saray Sofrası’ diye tepki gösterdiği AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi onuruna verdiği yemekten yeni görüntüler ortaya çıktı.

TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Arkadaşlar millet aç, perişan. Evet herkesin midesine bir şey giriyor; kuru ekmek giriyor” dedi.

AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin ise “O zaman aç değil demek” yanıtını verdi. 15 Aralık günü gerçekleşen ‘kuru ekmek’ tartışmasından hemen iki gün sonra, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'yi ziyaret eden Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi onuruna yemek vermişti. Yemeğe katılan konukların cep telefonuyla çektiği görüntü sosyal medyada paylaşılmıştı.

TRT sanatçısı Ahmet Tuzlu’nun sahne aldığı yemeğe ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Misafirler yemek yiyip, müzik dinlerken,Cumhurbaşkanı Erdoğan da gülerken görülüyor.

Muhalefet ziyafetin görüntüleri ilk ortaya çıktığında “Saray Sofrası” diyerek tepki göstermişti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “TBMM’de Saray sofrası ve şatafatını anlattığım günün akşamında Saray’da ki eğlence ve şatafat. Ama sanatçı bölümünü eksik söylemişim. Millet kuru ekmeğe muhtaç sarayda ise zevki sefa. Yiyin efendiler yiyin” derken, Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, “Lale Devri Çocukları” diye görüntüyü sosyal medya hesabından paylaşmıştı. (ANKA)

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2020, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER