banner288

Mehmet Çilingiroğlu canlı yayında kovulduğunu açıklamıştı! Koç Üniversitesi’nden açıklama geldi

HaberTürk canlı yayınında kovulduğunu açıklayan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu ile ilgili Koç Üniversitesi'nden açıklama geldi. Çilingiroğlu'nun sözleşmeli bir kadrosunun bulunmadığı, 'misafir öğretim üyesi' konumunun da ocak ayında sona erdiği öğrenildi.

banner287
Mehmet Çilingiroğlu canlı yayında kovulduğunu açıklamıştı! Koç Üniversitesi’nden açıklama geldi

Çalışmalarını ABD’de sürdüren Çilingiroğlu ile ilgili Koç Üniversitesi’nden açıklama geldi. T24’ün aktardığına göre Çilingiroğlu’un Koç Üniversitesi’nde sözleşmeli bir kadrosunun bulunmadığı, “misafir öğretim üyesi” konumunun da ocak ayında sona erdiği öğrenildi.

Koç Üniversitesi kaynakları, Prof. Çilingiroğlu için yapılan işlemin, “ocak ayında biten misafir profesörlük” konumu nedeniyle adının üniversite web sitesinden kaldırılmasından ibaret olduğunu söylediler. Kaynaklar sona eren “misafir” statüsü ve sözleşme olmadığı için “fesih ve kovulma”nın söz konusu olmadığını, durumun Prof. Çilingiroğlu’na da bildirildiğini belirttiler.

KOÇ ÜNİVERSİTESİ’NİN YAZISI ORTAYA ÇIKTI

Çilingiroğlu bugün (3 Nisan 2020) CNN Türk canlı yayınında Başak Şengül’ün sunduğu Akıl Çemberi programına katılmış, program arasında Koç Üniversitesi’nden kovulduğunu öne sürmüştü.

“Beni atsan ne olur atmasan ne olur” diyerek ABD’de yaptığı çalışmaları anlatan Çilingiroğlu, “Benim hiç kimseye ihtiyacım yok” demişti.

Öte yandan Milat yazarı Serdar Arseven, YouTube hesabında Koç Üniversitesi tarafından Çilingiroğlu’na 27 Mart’ta gönderilen yazıyı paylaştı. Yazıda, Çilingiroğlu’nun 27 Mart’ta “misafir öğretim üyesi” görevinin sona erdiği belirtilirken, kendisine “verdiği katkılardan dolayı teşekkür edildiği” aktarılıyor.

PROGRAMI TERK ETMİŞTİ

Çarşamba akşamı (1 Nisan 2020) Habertürk canlı yayınında virüsün yakın zamanda sona ermeyeceğini söyleyen Çilingiroğlu, “Millet balık avlıyor. Dünya Sağlık Örgütü’ndeki rakamı bilmiyorsunuz. İnsanlar sadece Koronavirüs’ten değil, kalp krizinden ölüyor. Giriyor mu peki bu DSÖ’nün şeyine? Ben ne dediğini bilen bir bilim insanıyım” demiş, sözünün sürekli kesildiğini öne sürerek sinirlenmiş, ardından programı terk etmişti.

Bunun üzerine Didem Arslan Yılmaz, Çilingiroğlu’na tepki göstermiş, “Bu bir tartışma programı. Yayına dönerseniz ne kadar konuştuğunuzu göreceksiniz. Ben size çok saygı duyuyorum ama siz de onlara saygı duyun” ifadesini kullanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER