Kırmızı alarm veren 4 ilde dikkat çeken rakamlar!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; Bursa, Konya, Kayseri, Tekirdağ Valileri ve İl Sağlık Müdürleri ile gerçekleştirdiği toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Söz konusu 4 ilde vakaların düşüşe geçtiğini belirten Bakan Koca, "Ara vermeden mücadeleye devam. Birlikte kazanacağız" dedi.

Kırmızı alarm veren 4 ilde dikkat çeken rakamlar!

Bakan Koca, yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında Bursa, Konya, Kayseri ve Tekirdağ Valileri, İl Sağlık Müdürleri ve Halk Sağlığı Başkanları ile ayrı ayrı çevrimiçi görüşme yapıp, şehirlerdeki son durumu değerlendirdiklerini belirtti.

Günlük vaka düşüşlerinin devam ettiğini belirten Bakan Koca, "Bu durum hastane ve yoğun bakım yüklerinde de yansıyor.

Önümüzdeki günlerde vefat sayılarına da etkisini görmeyi bekliyoruz. Filyasyon ekiplerimiz temaslı taramasını kesintisiz sürdürüyor" dedi.

VAKALAR EN ÇOK DÜŞTÜĞÜ İL TEKİRDAĞ
Tekirdağ'da vaka sayısının yüzde 60 düştüğüne dikkat çeken Bakan Koca, yatak doluluk oranının yüzde 43, yoğun bakım doluluk oranının ise yüzde 59 olduğunu ifade etti.

EN FAZLA YOĞUN BAKIM YÜKÜ BURSA'DA
Bursa'da günlük vaka sayısında son bir hafta içinde yüzde 50 düşüş olduğunu belirten Koca, yatak doluluk oranının yüzde 55, yoğun bakım doluluk oranının ise yüzde 73 olduğunu söyledi.

KONYA'DA GÜNLÜK VAKALAR YÜZDE 50 DÜŞTÜ
Konya'da ise vaka sayısının yüzde 50 düştüğünü belirten Koca, yarat doluluk oranının yüzde 52, yoğun bakım doluluk oranının yüzde 66 olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER