Karaismailoğlu: Türkiye bir avuç insan için çalışanların, çıkarcıların ülkesi değildir

banner598

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın çalışmaları ve 2023 hedeflerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, “Türkiye, bir avuç insan için çalışanların, çıkarcıların ülkesi değil 84 milyonun Türkiye’sidir” dedi.

GÜNDEM 11.02.2022, 14:16 11.02.2022, 14:19
Karaismailoğlu: Türkiye bir avuç insan için çalışanların, çıkarcıların ülkesi değildir

Yurttaş, giderek daha da ağırlaşan ekonomik kriz içinde hayatta kalmaya çalışıyor. Başta elektrik ve doğalgaz faturalarına gelen fahiş zamlar, temel gıda maddelerine erişimdeki zorluk olmak üzere sorunlar artarken iktidar yandaş isimlere, firmalara milyonluk ihaleler dağıtmaya devam ediyor. Buna karşın iktidar kanadından 'pembe tablo' çizen açıklamalar geliyor.

Söz konusu açıklamaların son örneği Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'ndan geldi. Karaismailoğlu, "Türkiye yerinde saysın, diye uğraşanların umutlarını boşa çıkaracağız. Türkiye 50 sene önceki gibi yönetilsin, isteyenlerin umutlarını boşa çıkaracağız. Artık Türkiye, bir avuç insan için çalışanların, çıkarcıların ülkesi değil 84 milyonun Türkiye’sidir" dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, çevre yolu ve Akçakoca yolundaki çalışmalar için Düzce'ye gitti, şantiyede çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

DHA'nın aktardığına göre; Bakanlığın 2023 hedeflerini açıklayan Karaismailoğlu, “Cumhuriyetimizin 100'üncü kuruluş yıl dönümünde hedefimiz otoyol uzunluğunu 3 bin 843 kilometreye, bölünmüş yol uzunluğunu, 29 bin 516 kilometreye, köprü ve viyadük uzunluğunu 771 kilometreye, tünel uzunluğunu da 720 kilometreye çıkarmak” dedi Karaismaliloğlu, “Artık Türkiye, bir avuç insan için çalışanların, çıkarcıların ülkesi değil, 84 milyonun Türkiye’sidir” iddiasında bulundu.

Karaismailoğlu, şunları söyledi:

"Milletimiz bugüne dek bu boş sözlere kanmadı. Bundan sonra da arzu ettikleri kargaşaya izin vermeyecektir. Bizim milletimiz ve devletimiz hep yan yana hep omuz omuzadır. Kimsenin gücü birlikteliğimizi bozmaya yetmez. AK Parti olarak 20 yıldır ülkemizin kalkınması, istihdam yaratması ve ekonomisinin büyümesi için projeler üretiyor, eser siyaseti yapıyoruz. Türkiye yerinde saysın, diye uğraşanların umutlarını boşa çıkaracağız. Türkiye 50 sene önceki gibi yönetilsin, isteyenlerin umutlarını boşa çıkaracağız. Artık Türkiye, bir avuç insan için çalışanların, çıkarcıların ülkesi değil, 84 milyonun Türkiye’sidir. Dün nasıl içerideki mihraklara rağmen ülkemizi geliştirecek vizyon projelerini hayata geçirdiysek, yarın da yeni projeleri milletimizin hizmetine sunmaya, her daim en iyisini üretmeye devam edeceğiz. Halkımız suyu getireni de testiyi kıranı da çok iyi biliyor. İki zihniyet arasındaki farkı çok iyi görüyor. Bizim millet sevdasından, Türkiye sevdasından başka sevdamız yok. Yollarımız tıpkı akarsular gibi, gittikleri yerlere hayat katıyor. Geçtikleri bölgelerdeki, üretimi, istihdamı, ticareti, kültürü, eğitimi ve sanat yaşamını canlandırıyorlar."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?