Kadıköy ve Maltepe'den sonra CHP'li belediyeler mercek altında: Sırada hangi belediyeler var?

Geçen hafta Kadıköy Belediyesi, bugün de Maltepe'ye yönelik operasyonlar sonucu CHP'li belediyelere operasyonlar devam edilecek mi sorusu gündemi geldi.

GÜNDEM 20.05.2022, 12:07 20.05.2022, 12:56
Kadıköy ve Maltepe'den sonra CHP'li belediyeler mercek altında: Sırada hangi belediyeler var?

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından, aralarında bazı kamu görevlilerinin de bulunduğu 18 şüpheliye; “örgütlü olarak rüşvet almak, vermek”, “aracılık etmek” ve “resmî belgede sahtecilik” suçlamalarıyla operasyon düzenlendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, bu sabah saatlerinde düzenlenen operasyon; Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce yürütülüyor. Emniyet Müdürlüğü'nün operasyonla ilgili açıklaması şöyle:

“Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yürütülen soruşturma kapsamında; ‘örgütlü olarak rüşvet almak, vermek, aracılık etmek ve resmî belgede sahtecilik’ suçlarından suç tarihinde Maltepe Belediyesi’nin üst yönetiminde görevli kişiler ile zabıta personelinin de aralarında yer aldığı 10’u kamu görevlisi olmak üzere toplam (18) şüpheli şahsa yönelik 20.05.2022 tarihinde eş zamanlı operasyon yapılmıştır.”(ANKA)

SIRADA HANGİ BELEDİYELER VAR?

Geçen hafta Kadıköy Belediyesi, bugün de Maltepe'ye yönelik operasyonlar sonucu "CHP'li belediyelere operasyonlar devam edilecek mi?" sorusu gündemi geldi.

Gazetekritik'in edindiği bilgiye göre, Haziran ve Temmuz aylarında aralarında  İzmir, Muğla,  Antalya ve Balıkesir'deki  bazı belediyeler operasyonların yapılacağı ifade ediliyor.

AKP iktidarı seçim öncesi CHP'li belediyelerde "yolsuzluk ve rüşvet" iddiaları üzerinden vatandaşların dikkatini çekmeyi hedefliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?