Gergerlioğlu'ndan Bakan Dönmez'e: " İnsan hayatının değeri açısından istifa etmeyi düşünüyor musunuz?"

Hakların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu Bütçe Görüşmelerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in Yüzüne Söyledi: " İnsan hayatının değeri açısından istifa etmeyi düşünüyor musunuz?"

GÜNDEM 17.11.2022, 11:52
Gergerlioğlu'ndan Bakan Dönmez'e: " İnsan hayatının değeri açısından istifa etmeyi düşünüyor musunuz?"

İşte Gergerlioğlu'nun yaptığı o konuşmadan satır başları:

İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?

Amasra maden faciasında havalandırmanın yetersizliği ve metan gazı drenajı yapılmadığı netleşti. İnsan hayatının değeri açısından istifa etmeyi düşünüyor musunuz?

Akaryakıt bayileri kapanıyor.

Akaryakıt dağıtım şirketlerinin kâr oranları düşünce bayilerin de kâr oranları düştü. Bayilerin gideri artmasına rağmen kâr oranları düştüğü için bayiler kapanıyor. Bayilerin kapanmasını izleyecek misiniz Sayın Bakan?


Antalya'daki enerji zirvesine niye tek bir iktidar muhalif gazeteci çağrılmadı Sayın Bakan?

Yenişehir ilçesi Fabrika Mahallesi'nde vatandaşlar 5 gündür karanlıkta Sayın Bakan

Dicle Elektrik Dağıtım, DEDAŞ bölgede çok büyük mağduriyetlere yol açıyor; Bismil'de, Urfa'da tarımı baltalıyor uygulamalarıyla. Şu anda Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi Fabrika Mahallesi'nde vatandaşlar 5 gündür karanlıkta Sayın Bakan, haberiniz var mı? Lütfen müdahale edin, vatandaşlar çok zor durumda.

Elektrik dağıtım şirketlerinin fazla faturaları da halkın canını yakıyor.
Son sorum Sayın Başkanım. Elektrik dağıtım şirketlerinin fazla faturaları da halkın canını yakıyor. Hakkâri’de Türkerler VEBSAŞ şirketi için bir soru önergesi verdim. Cevap verdiniz ama son derece yetersiz bir cevaptı. Lütfen bu konuda tatminkâr bir cevap veriniz.

Yorumlar (0)