CHP’DEN ERDOĞAN’A “SU FATURASI” YANITI

banner598

Erdoğan’a çağrı yapan Torun, belediyelerin elektrik ücretlerine ilişkin kanun teklifinin 6 aydır Meclis’te beklediğini hatırlatarak, “Eğer samimiyseniz kabul edin, ikinci gün su faturaları düşsün” dedi.

GÜNDEM 02.09.2022, 19:28
CHP’DEN ERDOĞAN’A “SU FATURASI” YANITI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, su faturaları üzerinden belediyeleri eleştiren Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi. Erdoğan’a, “Orada dur” diye seslenen Torun, “Belediyeler suyu elektrik kullanarak evlere ulaştırır. Belediyelerin kullandığı elektriğe sadece son 9 ayda yüzde 200 zam yapan, yerel seçimlerden bu yana fiyatları 4-5 kat artıran sensin. Ülkeyi nasıl batırdığınızın üstünü örtmek için gerçeği çarpıtmak riyakârlıktır” dedi. Erdoğan’a çağrı yapan Torun, belediyelerin elektrik ücretlerine ilişkin kanun teklifinin 6 aydır Meclis’te beklediğini hatırlatarak, “Eğer samimiyseniz kabul edin, ikinci gün su faturaları düşsün” dedi.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Erdoğan’ın bugün İstanbul’da yaptığı açıklamalara ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

GENEL BAŞKANIMIZA CEVAP VEREMEYİP BELEDİYELERE SALDIRIYOR

“Genel Başkanımızın KHK mağdurları ile ilgili açıklaması karşısında ne söyleyeceğini bilemeyen Erdoğan, çareyi yine belediyelerimize saldırmakta bulmuş. Bu ülkede tarihin en ağır zamlarını yapan, daha birkaç gün önce elektrik ve doğalgaz fiyatlarını yüzde 20 arttıran Erdoğan, vatandaşın su paralarında ciddi sıkıntı içinde olduğunu söylemiş.

ORADA DUR ERDOĞAN

Ama orada dur Erdoğan. Anlaşılan İstanbul’da belediye başkanlığı yaptım diye övünüp, belediyelerin suyu nasıl temin ettiğini dahi bilmiyorsunuz. Biz size öğretelim. Belediyeler şebeke suyunu pompalayarak evlere ulaştırmak için elektrik kullanır. Elektrik maliyetlerin artması mecburi olarak su faturalarına yansır. Belediyelerin kullandığı elektriğe sadece son 9 ayda yüzde 200 zam yapan, yerel seçimlerden bu yana fiyatları 4-5 kat artıran sizsiniz. Elektrik tarifesinde belediyeleri ‘ticarethane’ olarak gören ve yüksek fiyat uygulayan sizsiniz. CHP olarak, tüm belediyeleri avantajlı bir elektrik tarifesine geçirmek ve ticarethane ayıbına son vermek için hazırladığımız kanun teklifini yok sayan da sizsiniz.

VATANDAŞLA ALAY EDİYORLAR

Tüm bunlara rağmen, hala vatandaşın evine gelen en düşük fatura olan su faturaları üzerinden belediyelerimizi eleştirmek, vatandaşın aklıyla alay etmektir. Hele ki tüm bun gerçekleri bilerek, sadece algı yaratmak ve ülkeyi nasıl batırdığınızın üstünü örtmek için gerçekleri çarpıtmak ise riyakârlıktır. Ama boşa çırpınma Erdoğan, bu ülkeyi nasıl batırdığını gizleyemezsin.

SAMİMİYSEN KANUN TEKLİFİMİZ HAZIR

Şunu da bil Erdoğan: Belediyelerimiz bu fahiş elektrik zamlarına rağmen, artan maliyetlerin tamamını vatandaşa yansıtmamak için direniyor. Zarar etmesine rağmen mücadele ediyor. Eğer ki milleti yoksulluğa mahkûm eden biri olarak, ülkenin tek sorununu su faturalarında görüyorsan, sana bir çağrımız var. 23 Mart 2022 tarihinde verdiğimiz kanun teklifi Meclis’te bekliyor. Eğer samimiyseniz kanun teklifini kabul edin, ikinci gün faturalar düşsün. Ne kadar dürüst olduğunuzu da bu millet görsün.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?