banner646

CHP'Lİ VELİ AĞBABA:“EYT’Yİ GETİR 1 SAATTE ÇIKARMAK İÇİN DESTEK VERECEĞİZ. KAÇMA BİR YERE”

Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve Veli Ağbaba, Eskişehir milletvekilleri  Utku Çakırözer, Jale Nur Süslü,İl başkanı Recep Taşel ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt  ile birlikte CHP Eskişehir İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyerek gündeme dair açıklamalarda bulundular.

GÜNDEM 14.01.2023, 15:59
CHP'Lİ VELİ AĞBABA:“EYT’Yİ GETİR 1 SAATTE ÇIKARMAK İÇİN DESTEK VERECEĞİZ. KAÇMA BİR YERE”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “İçişleri Bakanlığı’ndaki trol ordusunu ‘kutsal Ebabil kuşunu bile kirlettiler’ sözlerle eleştirdi, “18 Hazirana kadar kaçabildiğiniz kadar kaçın. Milletin oylarıyla sen o sandıkta gideceksiniz derken, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise “Biz de yedirecek belediye başkanı yok” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve Veli Ağbaba, Eskişehir milletvekilleri  Utku Çakırözer, Jale Nur Süslü,İl başkanı Recep Taşel ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt  ile birlikte CHP Eskişehir İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyerek gündeme dair açıklamalarda bulundular.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun yaptığı konuşmada;

2017’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçtikten sonra bizi nasıl ayrıştırdığını, nasıl karanlığa sürüklendiğini gördükçe 2023 seçimlerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görüyoruz. Bu ülkeye güçlendirilmiş parlamenter sistemi tekrar hayata geçireceğiz.2019’da çok önemli bir olayı geçekleştirdik. Türkiye’nin yarıdan fazlasını yönetiyoruz. Yerelde başardık, genelde de başaracağız. 2019’da ‘bunlar yenilmez’ deniliyordu,demokratik yollarla 2019’da göndereceğimiz gösterdik. 

ASLINDA BELEDİYELERİMİZİ DEĞİL, HALKIMIZI CEZALANDIRIYORLAR

Eskişehir örnek Bir kent. Her türlü baskıya, kumpasa, engellemelere rağmen olağanüstü işler yapıyoruz.Şikayet etmeden, mazeret uydurmadan vatandaşa karşı görevlerini yerine getirdiler.Cumhur İttifakı belediyeleri her türlü kaynağa ulaşmasına rağmen bizim belediyelerimiz onlardan çok daha başarılı işler yapıyor. Müfettişin olmadığı, soruşturmanın olmadığı belediyelerimiz yok. Her anlamda belediyelerimizin önü kesiliyor.Aslında belediyelerimizi değil, halkımızı cezalandırıyorlar. Geçmişte mağdur edebiyatı yapanlar bugün haksız hukuksuz işler yapıyor. Foto Süleyman gelmiş geçmiş içişleri bakanları arasında en liyakatsiz kişi. Tarih bunu yazacak. Özel bir birim kurarak belediyemizi sindirmeye çalıştığını biliyoruz. Hiç heveslenme, bizde size yedirecek belediye başkanı yok. Yerel seçimlerden bu yana 4 milyon 800 bin haneye sosyal yardım yaptık. Yoksulluğu yenmek için uğraşıyoruz.69 bin öğrencimize beslenme çantası desteği veriyoruz. Kimin derdi varsa çözüm üretmeye çalışıyoruz.

40 BİN LİRA İÇİN DAVA AÇANLAR TAŞKESENLİOĞLU’NA NEDEN SES ÇIKAR MIYOR?

Torun’dan sonra söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise ülke gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu: Ağbaba, 

Eskişehir’in parkları, müzesi,tramvayı,Odunpazarı evleri, etkinlikleri, sanatçıları meşhur. Eskişehir Türkiye’nin önemli kültür ve sanat merkezlerinden biri. İlk kez bu koşullarda seçime gidiliyor. Seçimlerde projelerini anlatırlardı. Ama artık negatif kampanya yürütülüyor, rakiplere çamur atılıyor. Ekrem İmamoğlu’na yapılmak istenen tam da bu.8 yıl önce Beylikdüzü Belediyesi’ndeki kültür sosyal işlerle ilgili bir ihaleyle ilgili dava açmışlar. Madem 40 bin lira için dava açıyorsun, boşanma davası nedeniyle gündeme gelen, kocasından 2 ,5 milyon dolar isteyen milletvekili hakkında niye çıtın çıkmıyor? Denize rahat girmek için tekne satın almışlar. Nereden aldın?180 Milyon dolar parası olduğu iddia ediliyor.Yargılayan kimse var mı? Yok. Akp Grup toplantısında “Erzurum seninle gurur duyuyor” sloganı atıyorlar. Bir gazeteci seni Sezgin Baran Korkmaz’a seni kurtarırırız ama , Patron –Patron kim İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturan şahıs- “10 Milyon euro para istiyor” diyor.Paraya aracılık eden gazeteci defterden siliniyor,  parayı isteyen bakan yerinde oturuyor.

SİYASİ ETİK YASASINI GETİRECEĞİZ

Ekonomi kötü, enflasyon yüksek.Maşalar düşük. Bunların hepsi çözülür. Ama bunlar ahlakı yok ettiler..Ar kalmadı. Bir milletvekili mafyayla ilişkiye girecek sokakta dolaşmaya devam edecek. Bilin ki bir milletvekili, maaşıyla zengin oluyorsa hırsızdır. Makam aracı var, korumaları var, yediklerine içtiklerine bakıyorsun milletvekili maaşıyla almak  mümkün değil. Siyasi etik yasasını getireceğiz. 

TÜRKİYE TORL DEVLETİ OLDU

Türkiye trol devleti oldu. Grup Başkanvekilimiz Özgür Özel açıkladı. İçişleri Bakanının emrinde 8 bin trol olduğunu ortaya çıkardı. Ebabil kuşları.Bunlar kuşları da kirlettiler. Pelikanı da kirlettiler, kutsal Ebabil kuşunu da kirlettiler. Devletin Jandarmasının, emniyetinin twitini bu troller atıyor. Bunlar milliyetçilik adı altında, devleti sömürüyorlar. Devleti sömürüyorlar. Tek dertleri para. Vatanı, milleti kullanıyorlar. Her şey yolunda gidiyor. Bilin ki yapılacak ilk seçimde bunlar yolcu.Yeter ki biz birliğimizi beraberliğimizi bozmayalım.

BU SANDIK BU MİLLETİN ÖNÜNE GELECEK

AKP Grup Başkanvekili diyor ki; “Cumhurbaşkanımızın 18 Haziran değerlendirilip hem okul hem tatil hem Ramazan hem Kurban hem hac dönemine gelmeyecek şekilde iki tur hesap ederek bir adım atması lazım diye düşünüyoruz." Diyor.Sen nasıl grup başkanvekilisin? Seçimi ne zaman yaparlarsa yapsınlar. İster Nisanda, ister Mayısta,ister Haziranda bilin ki onlar gidecek. 18 Hazirana kadar kaçabildiğiniz kadar kaçın. Bu sandık bu milletin önüne gelecek. Milletin oylarıyla sen o sandıkta gideceksin. Ve namuslu ,helal süt emmiş bir insan genel başkanımız bu ülkeyi yönetmeye başlayacak.

3 BİN 500 LİRANIN ALIM GÜCÜ ,5 BİN 500 DEN DAHA FAZLA 

Memura yüzde 25 zam açıklandı. Bunun yüzde 15’i enflasyon farkı. Kalan yüzde 10’u kendileri verdi. Tepki olunca yüzde 30’a çıkardılar.En düşük emekli aylığı yüzde 5500 TL’ ye yükseltilmesine rağmen temel bakliyat ürünlerinde alım gücü olarak Temmuz ayındaki 3500 TL emekli aylığının gerisinde kaldı. 5500 TL en düşük emekli aylığı ile temmuz ayında en düşük 3500 TL emekli aylığına göre 20 kg daha az pirinç, 13 kg daha az nohut ve 9 kg daha az kuru fasulye alınabiliyor.İktidara geldiğimizde en düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olacak.

EYT’LİLERE NUMARA YAPMA

EYT İçin Kasım dediler, Aralık dediler, Ocak dediler. Hala ortada bir şey yok. AKP grup başkanvekilleri ‘tarih veremeyiz’ diyorlar. Niye? İşine gelen kanunu anında geçiriyorsun.Limanları Katarlılara peşkeş çekerken yasayı 1 saatte çoğunlukla çıkarmıyor musun? Yüzde 2 barajı isteyince çıkarmıyor musun? Birkaç çapulcu için halkın aleyhine olan yasaları birkaç saatte çıkarmıyor musun? Gel hodri meydan; EYT’yi getir 1 saatte çıkarmak için destek vereceğiz. Kaçma bir yere. EYT’lilere numara yapma.

İKTİDAR ÇALIŞANLAR ARASINDA YİNE AYRIMCILIK YAPIYOR

Bir de sözleşmeliler var.Akademisyenlere kadro sözü vermişlerdi, Çalışma Bakanlığının çalışmasında akademisyenler yer almıyor.Yerel yönetimlerde çalışan sanatçılara da kadro hakkı vermiyorlar, bu konuyla ilgili de uğraşacağız. Bu düzenlemede; KİT personelleri yer almıyor, Meclis danışmanları yer almıyor, Proje bazlı ve kısmi zamanlı çalışan sözleşmeliler yer almıyor. İktidar çalışanlar arasında yine ayrımcılık yapıyor. Yine iş barışını zedeliyor. Kanun teklifi meclise gelir gelmez bir tek sözleşmeli personelin kapsam dışı kalmaması için mücadele edeceğiz.

MEMLEKET MAFYAYA, ÇETELERE TESLİM OLMUŞ DURUMDA

Ankara’nın göbeğinde gencecik bir insan kurşunlanarak  öldürüldü, katilleri milletvekilleri evlerinde saklandığı söyleniyor, hala Bahçeli’nin , Tayyip Erdoğan’ın sesi çıkıyor. Memleket mafyaya, çetelere teslim olmuş durumda.

Yorumlar (0)