Bir öğretmen "Adalet yok" diye video çekip intihar etti

Ankara'da özel bir okulda matematik öğretmenliği yapan İnan Avşar intihar etti. Avşar, bir gün önce YouTube'a yüklediği videoda 'Çok mücadele ettim' diyerek eğitim sistemini ve fazla mesai saatlerini eleştirmişti.

Bir öğretmen  "Adalet yok" diye video çekip intihar etti

Ankara Batıkent'te 15 yıllık matematik öğretmeni İnan Avşar, eğitim sisteminin kötü olmasını ve ülkede bir öğretmen olarak yaşadığı adaletsizlikleri anlattığı bir video çekip sosyal medyada yayınladıktan sonra canına kıydı.
Batıkent'te aracında intihar eden matematik öğretmeni İnan Avşar'ın cenazesi adli tıp kurumuna kaldırıldı.Avşar, bir gün önce YouTube'a yüklediği videoda 'Çok mücadele ettim' diyerek eğitim sistemini ve fazla mesai saatlerini eleştirmişti.


İnan Avşar, çektiği videoda "Çocuklarınızı okula göndermeyin.  Çocuklarıızın beyni yıkanıyor. 15 yıllık eğitimciyim, bu işe severek giridm. babam  da eğitimciydi. Çocukalrdan çok şey öğrendim. Ama şunu farkettim ki okul tamamen ticari bir hapishane. Çocukların şu an oralarda beyni yıkanıyor. Saçmasapan bir sisteme adapte etmeye çalışıyorlar çocuklarınızı. Artık çocukların yüzüne bakamıyorum. Yüzlerine bakamıyorum. Saşma sapan bir sisteme hazırlıyorum çocukları" dedi.

2 gün öncede İstanbul Üniversitesi öğrencisi bir yurttaş geçim sıkıntısından dolayı intihar etmişti. Son 2 ayda yaşanan intiharların sayısı ise gittikçe artıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER