Bill Gates’ten Koronavirüs uyarısı!

2015 yılında yaptığı bir konuşmada, dünyanın salgın hastalıklara hazır olmadığını söyleyen Bill Gates, ABD’nin Koronavirüs ile mücadelede sınıfta kaldığını söyledi.

Bill Gates’ten Koronavirüs uyarısı!

Microsoft'un kurucusu ve dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bill Gates, ülkesi ABD'nin koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele yönetimini sert şekilde eleştirdi.

Gates, “Maalesef davranışlarımız ve virüs temas takibimiz iyi olmadığı için vaka sayıları hızla artıyor ve bu utanç verici” dedi.

'SALGINA VERİLEN TEPKİ BENDE HAYAL KIRILKLIĞI YARATTI'

CNN'de yer alan habere göre Gates, “Maalesef davranışlarımız ve virüs temas takibimiz iyi olmadığı için vaka sayıları hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor. Ve bu utanç verici. Salgına karşı verdiğimiz tepki bende hayal kırıklığı oluşturdu” diye konuştu

Ünlü iş insanı, salgının beklediğinden daha ‘karamsar' bir tabloda ilerlediğini dile getirdi. 

Gates, insanların kendilerini karantinaya alma ve maske takma gibi güvenlik önlemlerini uygulama konusunda kararsız olduklarını söyledi.

'DURUMUN CİDDİYETİNE ÖNEM VERİLMİYOR'

Bill Gates, ülkesinde bazı insanların olaya muhafazakar bir pencereden baktığını, bazılarının ise görmezden geldiğini belirtti. Gates, “Eyaletler karantina tedbirlerini gevşetmeye başladıkça, insanlar evde kalmak ve maske takmak konusunda daha az istekli oluyor. Koronavirüsünü kapmamış ya da virüs bulaşan birini tanımamış insanlar, durumun ciddiyetini anlamıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Gates, “Şu anda yaz aylarını yaşıyoruz ve bundan faydalanıyoruz. Sonbaharda salgın çok daha kötüleşecek. Bu yüzden davranışlarımızda bu kadar gevşek davranmamak için birçok neden var” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2020, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER