Ahmet Hakan: 6'lı Masa'nın adayı geciktirmesi, beklenti çıtasının yükseğe dikilmesine yol açıyor

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Ahmet Hakan, 14 Mayıs'ta gerçekleştirilmesi planlanan cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin 6'lı Masa'nın adayının henüz açıklanmamış olmasının 'beklenti çıtasının yükseğe dikilmesine yol açtığını' söyleyerek, "Açıklayacakları aday Kemal Kılıçdaroğlu ise... Hemen yarın açıklasalar çok daha iyi olur" dedi.

GÜNDEM 26.01.2023, 10:24
Ahmet Hakan: 6'lı Masa'nın adayı geciktirmesi, beklenti çıtasının yükseğe dikilmesine yol açıyor

Ahmet Hakan, "Superman, Spiderman derken Kemal Bey" başlıklı yazısının ilgili kısmında şu ifadelere yer verdi:
Üç gün önceydi. Birbiriyle hiçbir bağlantısı olmayan kaynaklardan bir dedikodu geldi. Altılı Masa’nın adayı İlhan Kesici olacakmış. Tam bu söylentiyi hazmetmeye çalışıyordum ki ertesi gün yeni bir rivayet dalgasının hücumuna uğradım. Yine birbiriyle bağlantısız kaynaklar harekete geçmişti. Bu kez fısıldadıkları adayın ismi Faik Öztrak idi.
Bu arada CHP’li Fikri Sağlar, bir paylaşım yaptı: “Aday sürpriz bir isim olacak, at fava bekle.” Bu paylaşımın ardından sürpriz ismin kim olacağıyla ilgili sayısız spekülasyon başladı: Zühtü Aslan diyenler de vardı, Ali Babacan diyenler de.
Bir de Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını büyük felaket olarak gören tiplerin bekledikleri bir mucize var. Onlar da Kemal Kılıçdaroğlu’nun son anda, “Şaka yaptım yahu şaka. İktidarı kandırdım. Ben baştan beri aday olmayı amaçlamıyordum. Erdoğan’ı ters köşeye yatırmaktı amacım. Adayımız Ekrem İmamoğlu’dur ya da Mansur Yavaş’tır” diyeceğine inanıyorlar. Şeksiz şüphesiz. Ciddi ciddi.
Daha başka rivayetler de var. Onlar artık iyice çerden çöpten rivayetler olduğu için yazmaya değer bulmadım. Peki bu muazzam toz dumanını besleyen, büyüten, genişleten, çoğaltan temel unsur nedir? Ne olacak? Tabii ki adayın açıklanmasının geciktirilmesidir.
Adayın açıklanmasının geciktirilmesi, sadece rivayet kazanını kaynatmıyor. Aynı zamanda açıklanacak adayla ilgili beklenti çıtasının da yükseğe, en yükseğe dikilmesine yol açıyor. Düşünsenize: Beklenecek. Beklenecek. Beklenecek. Beklenecek. Beklenecek. Tam da “Bizi bu kadar beklettiklerine göre Superman, Batman, Spiderman tarzı birini aday gösterecekler galiba” diye düşünülürken... “Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu” denecek.
“Bunun için mi beklettiniz bizi bunca süre?” tarzı düş kırıklığına karışmış haykırışları şimdiden işitiyor musunuz? Demem o ki... Adaylarını bir an önce açıklasalar iyi olur. Hele açıklayacakları aday Kemal Kılıçdaroğlu ise... Hemen yarın açıklasalar çok daha iyi olur.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.