CHP'Lİ TANAL, KÜFÜRBAZ OKUL MÜDÜRÜNÜ MİLLİ EĞİTİM'E ŞİKÂYET ETTİ

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin mitingine katılanlara küfür eden Müdür Yardımcısını Milli Eğitim Bakanlığı’na şikâyet etti. Tanal, “Kamu görevlisi Aydın Şen’in kendisine ait Twitter sosyal medya hesabından paylaştığı siyaset, tehdit ve hakaret içeren mesajı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 7’inci maddesini ihlal etmesi sebebiyle memurluktan çıkarılma ile cezalandırılmalıdır” dedi.

CHP'Lİ TANAL, KÜFÜRBAZ OKUL MÜDÜRÜNÜ MİLLİ EĞİTİM'E ŞİKÂYET ETTİ

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İstanbul Kadıköy’de bir miting düzenlemişti. Binlerce kişinin katıldığı miting, sosyal medyada da çok konuşuldu. Hesap tanıtımında, İstanbul Tuzla Evliya Çelebi Ortaokul Müdür Yardımcısı yazan “aydin” isimli kullanıcı, İnce’nin mitingine katılanları tehdit etti. Okulun kadrosuna bakıldığında, Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Aydın Şen isimli biri bulunuyor. CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal ise hem siyasi paylaşımlar yaptığı hem de küfür ettiği için Müdür Yardımcısı Aydın Şen’i Milli Eğitim Bakanlığı’na şikâyet etti. Tanal, şunları söyledi:

“Çocuklarımızı emanet ettiğimiz ve onlara örnek olması gereken bir okul müdürünün, sosyal medyasından hem küfürlü hem de siyasi paylaşımlarda bulunması kabul edilemez. 657 Devlet Memurlar Kanunu’na aykırı davranması bir yana, onu sosyal medyasından takip eden öğrencilerine olumsuz örnek olmaktadır. Devlet memurları ile değil, iktidar memurları ile eğitim sistemimizin içi boşaltılıyor. Ne yazık ki çocuklarımızın geleceği ile oynanıyor. İktidara yaranmak uğruna, bir eğitimciye yakışmayan küfürlü mesajlar paylaşan şahıs, öğrencilerinin yüzüne nasıl bakacak? Milli Eğitim Bakanlığı, söz konusu okulu derhal teftiş etmeli, müdür yardımcısı hakkında soruşturma açılmalı ve kendisi çocuklarımızdan uzak tutulmalıdır. Bu zihniyetin çocuklarımıza öğretebileceği hiçbir şey yoktur. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 7’inci maddesi şöyle demektedir. “Devlet memurları siyasi partiye üye olamazlar, herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararını veya zararını hedef tutan bir davranışta bulunamazlar; görevlerini yerine getirirlerken dil, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep gibi ayırım yapamazlar; hiçbir şekilde siyasi ve ideolojik amaçlı beyanda ve eylemde bulunamazlar ve bu eylemlere katılamazlar.” Okul Müdür Yardımcısı Aydın Şen nu emredici hükmü alenen ihlal etmiştir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 7’inci maddesini ihlal etmesi sebebiyle, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun cezai sonuç bağladığı 125’inci maddesine göre devlet memurluğundan çıkarılması için gerekli işlemler başlatmalıdır.”

AYDIN ŞEN’İN PAYLAŞIMLARI YÜZ KIZARTICI

“15 Temmuz'da denediniz tank ile uçak ile tüfek ile baş eğmedik, şimdi Kadıköy'de 3-5 piçle mi başaracağınızı sanıyorsunuz? 15 Temmuz'da elimiz de belimiz de boştu bu sefer ne elimiz boş olur ne belimiz!!! Yiyen çıksın sokağa!!!” 

“Çıksınlar Ömer abi hazır çıkmışken kıyıda köşede ne kadar it uğursuz varsa 15 Temmuz'da asker diye bir şey yapmadığımız itlerin acısını alırız.”

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER