25 Mart 2019, Pazartesi

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

TÜRKİYE’NİN İLK MİKRO MİNYATÜR SERGİ ALANI KUŞADASI’NDA

TÜRKİYE’NİN İLK MİKRO MİNYATÜR SERGİ ALANI KUŞADASI’NDA

Kuşadası Kale Kapısı üstünde yer alan Kuşadası Belediyesi Necati Korkmaz Mikro Minyatür Sergi Alanı ve Sanat Merkezi’nin açılışına çok sayıda vatandaşla beraber Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Belediye Başkan Yardımcıları Ayşe Şerifoğlu, Tufan Asrav, Yusuf Atak ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

 

Açılış töreninde konuşan mikro heykeltıraş Necati Kormaz, kendi eserlerinin yer aldığı sergi alanının Kuşadası'nın kültür sanat yaşamına ve turizmine katkı sağlayacağını belirterek Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’ya kendisine verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Kuşadası Belediyesi’nin sanat ve sanatçı dostu olduğunu belirten Korkmaz, tüm Kuşadalıları sergi alanını görmeye davet etti.

 

Korkmaz’ın ardından konuşan Belediye Başkanı Kayalı ise Necati Kormaz’ın eserlerini büyük bir ustalık ve özveriyle hazırladığını belirterek “Kale Kapısı olarak adlandırdığımız bu alanı Anıtlar Kurulu'ndan tahsis ettiğimizde yapıyı tarihi dokusuna yakışır bir amaçla faaliyete sokmak istemiştik. Necati Korkmaz’ın eserleri bu alana büyük renk kattı. Bu eserler dünyada eşi benzeri nadir bulunan eserler. Herkesin görmesi gerekiyor” dedi.

 

Kuşadası Kale Kapısı’nın üst katında yer alan sergi alanı ve sanat merkezinde Korkmaz’ın 40 eseri sürekli olarak sergilenecek. Öte yandan Korkmaz, yılın belirli dönemlerinde sergi alanında canlı performans sergileyecek.

HABERE AİT RESİMLER

yukarı çık