MAKÜ ve Burdur Belediyesi İşbirliğiyle Sokak Hayvanları Koruma Altında

Bu kapsamda Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. M. Çağrı Karakurum ve Hayvan Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. A.Reha Ağaoğlu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret ettiler.

MAKÜ ve Burdur Belediyesi İşbirliğiyle Sokak Hayvanları Koruma Altında

Yeni protokol Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Vet. Fak. Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner tarafından imzalandı. Söz konusu protokol 26.10.2020 tarihinde sona eren önceki protokolün devamı niteliğinde olup iki yıl süreli olacak ve iki kurumun işbirliği ile Burdur merkezdeki sokak hayvanlarının popülasyonunun kontrol altına alınmasını, rehabilitasyonlarının gerçekleştirmesini ve acil durumlarda müdahale edilmesini içermektedir.

Ziyarette işbirliğinin önemine değinilerek, bu protokol ile Burdur Şehir merkezindeki sahipsiz sokak hayvanlarının kısırlaştırma sayısında ciddi bir artışın amaçlandığı ve sokak hayvanlarına trafik kazası, yaralanma ve acil müdahale gerektiren hallerde 7/24 Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesinde müdahale edilebileceği hususları görüşüldü.

Sokak hayvanlarının rehabilitesi için yapılan bu işbirliğinden dolayı Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’a, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner’ e ve emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER