Dolunay Bayer, Narlıdere'nin ilk kadın başkanı olmak için yola çıktı

Narlıdere'nin ilk kadın belediye başkanı olmak için yola çıkan Dolunay Bayer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Narlıdere İlçe Binasına dosyasını teslim etti. Bayer, "Atamızın bize emanet ettiği Sosyal Demokrat, Halkçı ve Emek değerlerinden ayrılmayan bir Türk kadını olarak Narlıdere'nin ilk kadın belediye başkanı olmak için yola çıktım" dedi.

YEREL 01.12.2023, 15:48 01.12.2023, 15:53
Dolunay Bayer, Narlıdere'nin ilk kadın başkanı olmak için yola çıktı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Dolunay Bayer, 2011 yılından beri parti içi ve yerel yönetimlerde birçok önemli kademede görev aldı. Bayer, Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı, Kadın Kolları Yöneticiliği, Gençlik Kolları Başkanlığı, Ana Kademe İlçe Saymanlığı, İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği gibi parti içi görevlerde bulundu.

Parti içi tecrübesini ilçeye yansıtmak ve Narlıdere’nin ilk kadın belediye başkanı olmak istediğini belirten Narlıdere Başkan Aday Adayı Dolunay Bayer, "Ortak akıl ile birlikte yöneteceğimiz bir Narlıdere için çabalayacağım" dedi.

Partisinin ilçe binasına giderek aday adaylığı başvurusunda bulunan Bayer,

"Narlıdere benim doğduğum, büyüdüğüm, çalıştığım ve siyaset yaptığım baba yurdum. Eğer aday gösterilirsem Narlıdere'nin ilk kadın belediye başkanı olacağım. Dosyamı sessiz sedasız teslim ettim. Çünkü parti etiği ve ahlakı gereği mevcut belediye başkanımız varken gövde gösterisinin gerekli olduğunu düşünmüyorum. Ortak akıl ile birlikte yöneteceğimiz bir Narlıdere için çabalayacağım. Parti içi demokrasi anlayışı ile değişim olması gerektiğini hep savundum" ifadelerini kullandı.

"Halkımıza çok daha iyi hizmet edebilmek için"

Bayer, "Atamızın bize emanet ettiği Sosyal Demokrat, Halkçı ve Emek değerlerinden ayrılmayan bit Türk kadını olarak evimiz olan Cumhuriyet Halk Partisi Narlıdere İlçe Başkanlığından bugün itibari ile Narlıdere Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurumu yaptım. Sayın İlçe Başkanımız Mesut Durgun nezdinde tüm örgütümüze teşekkür ederim. Halkımıza çok daha iyi hizmet edebilmek için çıktığım bu yolda sizin bir evladınız olarak; paylaşarak, ayrışmadan, çoğulcu demokrasiyi örnek alarak yaşlımızla, gencimizle, çocuklarımızla huzurlu bir Narlıdere anlayışıyla birleşeceğiz" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)