Çiğli Belediyesi Depremzedeler için İrtibat Birimi Kurdu

Çiğli Belediyesi, depremin yıkıcı etkisini derinden hisseden Kahramanmaraş ve çevre illerden İzmir’e gelen depremzedelerin ihtiyaçlarına tek bir merkezden çözüm üretmek adına Depremzede İrtibat Birimi kurdu.

YEREL 09.02.2023, 14:32
Çiğli Belediyesi Depremzedeler için İrtibat Birimi Kurdu

Başkan Utku Gümrükçü öncülüğünde depremin yaralarını sarmak için seferberlik ilan eden Çiğli Belediyesi, deprem dolayısıyla geçici süreliğine İzmir’e gelen kadın, çocuk, genç, yaşlı ve engelli yurttaşlar başta olmak üzere depremzedelerin talep ettikleri hizmete ulaşımı konusunda koordinasyonu sağlamak amacıyla Depremzede İrtibat Birimi kurdu. İrtibat Biriminde barınma, beslenme ve tedavi gibi temel ihtiyaçların koordinasyonunun yanı sıra psikolojik destek de sağlanacak. Destek almak isteyen depremzedeler 0232 935 55 35 (2317) numaralı hat üzerinden Çiğli Belediyesi Depremzede İrtibat Birimi ile iletişime geçebilecek.

Başkan Gümrükçü: “Depremzedeleri yalnız hissettirmeyeceğiz”

Depremzede İrtibat Birimi’nin işleyişi hakkında bilgi veren Başkan Gümrükçü, “Çiğli Belediyesi olarak, deprem bölgesinde gerçekleştirilen çalışmalara tüm imkanlarımızla destek oluyoruz. Bu çalışmaların yanı sıra deprem dolayısıyla İzmir’e gelen depremzedelerimizin ihtiyaçlarının karşılanması ve yaşama tekrar entegre edilmesi konusunda gerekli yönlendirmeyi sağlamak için İrtibat Birimimizi kurduk. Belediyemize başvuran tüm yurttaşlarımızın talep ettikleri hizmete ulaşması noktasında kurum ve kuruluşlarla koordinasyonu sağlayacağız. Bu zorlu süreci en kısa sürede atlatmak adına üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)