CHP'li Çeşme Belediyesi'nden çadır ve karavan yasağı kararı!

İzmir'in Çeşme ilçesinde kamusal alanlarda, plajlarda, park- bahçelerde çadır kurulması ve karavan konulmasının yasaklandığı duyuruldu.

YEREL 03.07.2022, 10:13 03.07.2022, 10:21
CHP'li Çeşme Belediyesi'nden çadır ve karavan yasağı kararı!

Gazetekritik / Çeşme Kaymakamlığı'ndan gelen, kamusal alanlarda çadır kurma ve karavan yasağı talebi, Çeşme Belediyesi'nin encümeninde görüşüldü. Çeşme'de encümen kararıyla kamusal alanlarda, plajlarda, park-bahçelerde, çadır kurulmamasına ayrıca karavan konulmasının yasaklanmasına karar verildi. Kararın tebliğ edilip uygulanmaya başlandığı belirtildi.

CHP'li Belediye Başkanı Ekrem Oran'ın Belediye Başkanı olduğu Çeşme'de Meclis çoğunluğu CHP'de bulunuyor. CHP'li üyelerin oyları ile karavan yasağı getirildi.


Encümen kararında, "Başkanlıktan encümene havaleli Çeşme Kaymakamlık makamının 16.06.2022 tarih 4376 sayılı yazısı okundu, incelendi. İlçemiz sınırları içindeki plajlarda, kamusal alanlarda, park ve bahçelerde çadır, karavan ve benzeri geçici konaklama yeri kurulmaması ile ilgili olduğu anlaşılmakla; gereği düşünüldü. İnceleme sonucunda, ilçemiz sınırları içindeki plajlarda, kamu alanlarında, park ve bahçelerde çadır, karavan ve benzeri geçici konaklama yeri kurulmamasına, gerekli işlemlerin yapılması için evrakın Çeşme Kaymakamlık makamına gönderilmesine oybirliği ile karar verildi" denildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?