Burdur Belediyesi, Açık hava sinema keyfi başladı

Burdur Belediyesi’nin kültürel etkinliklerinden olan “Açıkhava Sinemaları” Burdurlularla buluştu.

YEREL 19.08.2022, 12:04
Burdur Belediyesi, Açık hava sinema keyfi başladı

Geçtiğimiz yıllarda Burdurluların büyük ilgi gösterdiği Açıkhava sineması, “Bergen” adlı filmle start aldı. Organizasyon Fidan Pazarında ilk gösteriminde vatandaşların akınına uğradı.

Film öncesi konuşma yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Birbirimiz özlemişiz. Dedik ki yeniden sinema etkinliklerimizi başlatalım ve birlikte olalım. Malumunuz 90 da damgasını vuran özle bir isimdi Bergen. O yılarda lise son sınıflarda idik. Bizim içimize dokunmuştu o hikâye beyaz perdeye aktarıldı. Aslında o yıllardan bu yıllara çok bişi değişmedi aslında Türkiye de. Yine kadın cinayetleri işleniyor yine kadınlara çocuklara ve hayvanlara zulüm ediliyor.

Kısacası insana ve yaşayan varlıklara zulüm ediliyor. Önce birbirimizi sevmeliyiz, birbirimizin yaşam hakkına saygı duymalıyız. İzleyeceğiniz film çok dramatik bir film Türkiye’nin gerçeklerini yansıtan bir film. Biraz sizleri düşündürecek, üzecek bu gerçeklerle de yüzleşmek için tüm Türkiye’nin izlemesi gerekir bence. Biz birbirimize saygı duyma zorundayız. Sizlere iyi seyirler dilemeden önce malumunuz son dönemin gündemi şehrimizin su sıkıntısı sorunu ile ilgili birkaç kelime etmek istiyorum. Şu anda ürettiğimiz su kış aylarından daha az su değil. Şu anda su ürettiğimiz su ihtiyaç olan suya zaman zaman yeterli gelmiyor. Nedeni de maalesef vatandaşımızın Burdurlu hemşerilerimizin bu yıl tarıma biraz daha yönelmiş olması. Tarımsal maksatla biz yaşam hakkı olan suyu en ucuz şekilde size ulaştırmak istediğimiz için ucuz olması nedeniyle biraz pervasızca kullanması nedeniyle. Lütfen suyumuzu dikkatli kullanalım. Çaba sarf ediyoruz. Sizlere su ulaştırmaya çalışıyoruz. Kaldı ki su sorunu yerel yönetim olarak sadece benim sorunum değil. Takip ettiniz 2014 yılında göreve geldiğimden bu yana Burdur’umuzun sürdürülebilir bir su politikası olabilmesi için gayret ediyorum. Bakanlar geldi Milletvekilleri söz verdi valilerimiz bu konunun çözümü olduğunu ifade etmişti. Ama şu anda gelişen büyüyen ve nüfusu artan bir şehirde yaşarken günlük tüketimimiz üretimimize yeterli gelmiyor. Yeni sondaj çalışmalarına başladık. Ama bu sadece günü kurtarır mutlaka bir içme suyu barajına bu kentini ihtiyacı var. Olası bir depremde sondajlarımız çökerse bizim 12 saatlik suyumuz var en iyi koşullarda. Onun için suyumuzu lütfen dikkatli kullanalım. İyi ki varsınız iyi ki geldiniz. Hepinize iyi seyirler” dedi.

Yorumlar (0)