hakan

17 Aralık 2018, Pazartesi

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

BEYGEM YKS TERCİHLERİNDE ÖĞRENCİLERİN YANINDA

BEYGEM YKS TERCİHLERİNDE ÖĞRENCİLERİN YANINDA

Lise eğitimini tamamlamış ve ÖSYM'nin YKS sınavına girmiş binlerce üniversite öğrencisi adayını şimdilerde tercih heyecanı sardı. Beylikdüzü Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Beylikdüzü Gençlik ve Eğitim Merkezi (BEYGEM), ise öğrencilerin gelecekleri için atacakları bu en önemli adımda doğru tercihler yapabilmesi adına onlara destekoluyor.Öğrenci ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği YKS Tercih Günleri’nde BEYGEM’e bağlı alanında uzman rehber öğretmenler bugüne kadar tüm merkezlerde 300’ün üzerinde kişiye tercih danışmanlığı hizmeti verdi.

Öğrenciler, idealleri doğrultusunda en uygun bölüm için yönlendiriliyor

Rehber öğretmenlerin tercih süresinde en dikkat ettiği husus ise, öğrencileri doğru yönlendirerek aldıkları puan doğrultusunda idealleri için en uygun bölümlere yerleştirmek. Ayrıcakafasında soru işaretleri olan ve çocuklarının doğru mesleğin ilk adımı olan tercih sürecinde sağlıklı kararlar vermesinde kaygılar yaşayan velilerde tüm sorularını rehber öğretmenlere danışarak sağlıklı bilgiler alabiliyor.

Öğrenciler YKS tercihleri için 7-14 Ağustos tarihleri arasında hafta sonu da dahil olmak üzere;Beylicium AVM 2. Kat, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi ve Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi’nde 09:00–18:00 saatleri arasında, Yaşam VadisiSanatlaYaşam Atölyesi yanında kurulan alanda ise 18:00–21:00 saatlerinde ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilecekler.

yukarı çık