Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’dan İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne: “Atatürk demek zorunuza mı gidiyor”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni sonrası karşılaştığı Üner’e “Neden Atatürk diyemiyorsunuz? Atatürk demek zorunuza mı gidiyor? " sözleri ile tepki gösterdi.

YEREL 17.03.2023, 14:12 17.03.2023, 14:24
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’dan İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne: “Atatürk demek zorunuza mı gidiyor”

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü kapsamında Bayraklı’da gerçekleşen anma etkinliğinde Belediye Başkanı Serdar Sandal ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Üner arasında “Atatürk” gerginliği yaşandı. Başkan Sandal, konuşmasında Atatürk’e yer vermeyen Üner’e “Atatürk demek zorunuza mı gidiyor? Çanakkale’yi doğru anlatmamız lazım“ diyerek çıkıştı.

Başkan Sandal, anma töreni sonrası karşılaştığı Üner’e “Neden Atatürk diyemiyorsunuz? Atatürk demek zorunuza mı gidiyor? Çanakkale’yi doğru anlatmak lazım. Dünyanın içinde olduğu durumu anlatmak lazım, Birinci Dünya Savaşı’nı anlatmak lazım. Bu ülkenin ne halden ne hale geldiğini, milli mücadeleye katılanları anlatmak lazım. Çanakkale’nin bu ülkenin harcı olduğunu anlatmak lazım. Ama biz sıkıştırıyoruz bir salona olup bitiyor. Bizim meydanlarımız yok mu? Oralarda yapalım bu törenleri” dedi.

Yorumlar (0)