Başkan Ercengiz, Halk Pazarında Helva Dağıttı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, şehit olan Mehmetçiklerimiz ile çığ felaketinde ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız adına Halk Pazarında helva dağıttı.

Başkan Ercengiz, Halk Pazarında Helva Dağıttı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yaptığı açıklamada “Bugün Salı pazarındayız. Gelenek haline getirdiğimiz çorbayı bugün farklı bir etkinlikle Salı pazarımızda yurttaşlarımızla beraber olmak istedik. Diğer taraftan da son günlerde depremde, çığ felaketlerinde ve bu ülkenin güvenliği için canlarını hiçe sayan, bu ülke toprakları dışında da ülkenin geleceği için mücadele eden silahlı kuvvetleri mensuplarımızın şehitlerimizin için bir helva yaptırarak vatandaşlarımızla paylaşmak istedik” dedi.

 

Ülkemizin aydınlık geleceği için hep birlikte çalışmamız gerektiğini belirten Başkan Ercengiz  “Hem şehitlerimizin ruhlarına Fatiha okuyabilmek hem de birlik ve beraberliğimizin iyi ve kötü günde sürdürebilme adına Salı pazarına bir araya gelerek vatandaşlarımızla beraber olduk. Tüm şehitlerimizin mekânları cennet olsun, gazilerimize ve yaralı askerlerimize bir an önce acil şifalar diliyoruz. Ülkemiz 2020’ye iyi başlamadı ama iyi günler yakın olsun, iyi günler bizlerle birlikte olsun, hep beraber kol kola girerek bu ülkenin aydınlık geleceği için hep birlikte çalışalım inşallah yaptığımız hayırların da kabul olmasını diliyorum” dedi.

 

Helva dağıtımı ve okunan duaların ardından Başkan Ercengiz, Pazar esnafını ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER