banner642

İYİ PARTİLİ KONCUK: ANDIMIZ KARARINA, İTİRAZIM REDDEDİLDİ

banner641

  İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Öğrenci Andı’nın kaldırılması ile ilgili açtığı temyiz davasının Danıştay sürecinin bittiğini ifade etti.

Vekil Haberleri 11.01.2023, 13:59
İYİ PARTİLİ KONCUK: ANDIMIZ KARARINA, İTİRAZIM REDDEDİLDİ

  İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Öğrenci Andı’nın kaldırılması ile ilgili açtığı temyiz davasının Danıştay sürecinin bittiğini, bundan sonra Anayasa Mahkemesine gitmekten başka çare kalmadığını ifade etti.

  “Öğrenci Andı’nın kaldırılması ile talebiyle açılan bir davada Andımızın içeriğini ve okutulmasını savunan idarenin aradan birkaç sene geçtikten sonra bu kez Andımızın kaldırılması gerektiği yönünde görüş bildirmesi objektif/nesnel gerekçelerle açıklanamaz.

Tetkik Hakimi Ayyüce Armağan’ın kabul edilmesi görüşü, üyeler Hasan Odabaşı ve Muhsin Yıldız’ın karşı oyuna rağmen, 11 üyenin kabul oyu ile, Danıştay İDDK’nın ANDIMIZ kararına, itirazım reddedildi. Anayasa Mahkemesine gideceğiz. Avukatım Uğur Tarhan’a teşekkürler.

Bu karar ile Andımız ile ilgili açtığım davalar ile, Danıştay süreci bitmiştir. Bundan sonra Anayasa Mahkemesine gitmekten başka çare kalmamıştır. Milletimiz adına yakından takipçisiyiz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.