İYİ Partili Kabukcuoğlu polis intiharlarını gündeme taşıdı!

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, TBMM Genel Kurulu gündemine getirilen, polis intiharlarının sebeplerinin araştırılmasını öngören önerge üzerine söz aldı.

Vekil Haberleri 23.06.2022, 14:41
İYİ Partili Kabukcuoğlu  polis intiharlarını gündeme taşıdı!

Son 20 yılda binden fazla polisin intihar ettiğine dikkat çeken Kabukcuoğlu, “ Adil olmayan tutumlar, insan hakları alanındaki hukuk dışı zorlamalar ve polisler üzerindeki siyasi baskılar polislerimizin ruh sağlığını, psikolojilerini tahrip etmektedir. Uzun mesailer, ekonomik sıkıntılar, mobbing, yıllık ve idari izinlerini kullanmaktaki sorunları, Emniyet teşkilatındaki liyakatten uzak atamalar da bu tahribatı artırmaktadır. Öyle ki polisimizin arkadaşına ölmeden önce yolladığı notta: ‘Beni kimsenin bu kadar aşağılamasına, küçük düşürmesine izin veremem.’ demesi, polis intiharlarının altında yatan çökmüş ruh hâlinin derin bir ifadesidir.” dedi.

Polislerin sorunlarının belirlenmesi ve giderilmesi gerektiğini vurgulayan Kabukcuoğlu, TBMM’nin konuya sahip çıkıp, polis intiharlarının araştırılması ve önüne geçilmesi için önergeyi desteklediklerini ifade etti. Önerge AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.


 


 

Yorumlar (0)