Gergerlioğlu, motorlu taşıtlar vergisi belgesini yırtarak vergileri protesto etti!

YSP Kocaeli Milletvekili Gergerlioğlu, cümlelerini sonlandırırken yanında getirdiği motorlu taşıtlar belgesini yırtarak protesto etti

Vekil Haberleri 22.07.2023, 18:55
Gergerlioğlu, motorlu taşıtlar vergisi belgesini yırtarak vergileri protesto etti!

Vatandaşın vergiler altında ezildiğini belirten Gergerlioğlu şunları söyledi “Değerli basın mensupları iktidar soygun yapıyor. Şu gördüğünüz bir vatandaşın MTV borç ödeme kaydı. 1 değil, 4 kez vatandaşın cebine eline sokuyor! Resmen soygun yapıyor iktidar. Buradan tekrar ifşa ediyoruz, bakın vatandaş Ocak ayında 803 TL ödemiş Motorlu Taşıtlar Vergisi için. Temmuz da bir daha 803 TL ödemiş iktidar diyor ki: “Bu yetmez. Benim iştahım doymuyor, senin cebine diktiğim gözüm daha çok istiyor. Ağustos’ta 803 TL daha isterim. Yetmez Kasım’da bir 803 TL daha isterim.” Değerli arkadaşlar şu gördüğünüz resmi belge, bakın www.turkiye.gov.tr’den alınan bir vatandaşın motorlu taşıtlar ek vergisi! Bu belge resmen iktidarın soygun belgesidir. Bu çok net! Milyonlarca insanın cebinden para çalınıyor! Kim yapıyor bunu? İktidar ve bunu yasalaştırdılar. Tüm itirazımıza rağmen, tüm direnişimize rağmen bunu yasalaştırdılar. Kabul edilecek bir hal değil ve bunun için Meclis tekrar olağanüstü bir şekilde toplanıyor. Vatandaşa yaşatılan ekonomik zorbalık, cebinden para aşırma vergi bildirme, Deli Dumrulluğuna karşı isyan, itiraz ediyoruz, itiraz ediyoruz. Bu kabul edilecek bir hal değildir! Ülkede milyonlarca araba sahibi insan var. Araba alacak insan var, iktidar berbat ettiği ekonominin karşılığını vatandaşın cebine elini sokarak çıkartmaya çalışıyor.


YSP Kocaeli Milletvekili  Gergerlioğlu, cümlelerini sonlandırırken yanında getirdiği motorlu taşıtlar belgesini yırtarak protesto etti ve şunları söyledi: “Tüm millet adına sesi oluyorum. Canı yanan milyonların sesi oluyorum ve bu ek motorlu taşıtlar vergisi belgesini huzurlarınızda yırtıyorum, kabul etmiyorum. Bu ne rezalettir arkadaşlar! Bu bir soygun belgesidir o yüzden devletin bu resmi belgesini huzurlarınızda yırtıyorum ve buna itiraz ettiğimi ve Yeşil Sol Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu olarak sizlere beyan ediyorum, kabul etmiyorum, milletin sesi oluyoruz, itiraz ediyoruz bu soyguna karşı.” dedi.

Yorumlar (0)