19 Şubat 2019, Salı

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'den Adalet Yürüyüşü’ndeki dinleme skandalı hakkında suç duyurusu

CHP'den Adalet Yürüyüşü’ndeki dinleme skandalı hakkında suç duyurusu

Aralarında CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’in de yer aldığı CHP milletvekilleri Adalet Yürüyüşü boyunca yapılan dinleme skandalına ilişkin Anakara Adliyesi’ne suç duyurusunda bulundular.

Dinlenenler arasında yer alan Çakırözer, “Biz dünyanın en barışçıl, en demokratik, en uzun ve etkili olan Adalet Yürüyüşü’nün yaparken, birilerinin bizi başından sonuna kadar izlendiğini, dinlediğini gördük. Hepimizi tek tek dinlediler ama Adalet Yürüyüşü ile ilgili tek bir olumsuz şey bulamadılar. Bu haksız, hukuksuz dinlemeyi yapanlar yargı önünde hesap vermeli” dedi.

BÜYÜK REZALET

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a başlattığı Adalet Yürüyüşü’ne katılanların telefonlarına Almanya’da üretilen bir casus yazılım bulaştırılarak, telefonlarının dinlendiği iddiaları üzerine CHP yöneticileri Veli Ağbaba, Özgür Özel ve milletvekilleri bugün Ankara Adliyesi’ne suç duyurusunda bulundu. Dinlenenler arasında yer alan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, adliye önünden yaptığı açıklamasında; “Dünyanın en demokratik eylemi, yürüyüşü olan adalet Yürüyüşümüzde yapılan bu dinleme büyük rezalettir, kanunsuzluktur. Bu hukuksuz dinlemeyi yapanlar yargı önünde hesap verecektir” dedi.

BİZ HAK, HUKUK DERKEN, ONLAR HUKUKSUZLUK YAPTILAR

Adalet yürüyüşü boyunca CHP parti yöneticileri ve milletvekillerinin kanunsuzca dinlendiğini belirten Çakırözer, “Biz hak, hukuk, adalet için yürürken bizim bütün telefonlarımızı dinlemişler. Bugün Ankara Adliyesi’ne hukuku katledenler için suç duyurusunda bulunduk. Bu haksızlığı, hukuksuzluğu yapanlar bir an önce ortaya çıkarılmalıdır, yargı önünde hesap vermelidir” dedi.

24 HAZİRAN’DA BU HUKUKSUZLUK BİTECEK!

24 Haziran seçimleri sonrasında haksız, hukuksuz uygulamaların sona ereceğini dile getiren Çakırözer, “Millet 15 yıldır bu haksız, hukuksuz uygulamalardan bıktı, usandı, sıkıldı. 24 Haziran seçimlerinde tüm yurttaşlarımız bu kanunsuzluğa, haksızlığa, adaletsizliğe ‘Tamam’ diyecek. 25 Haziran’da hep birlikte demokratik, adil, bir hukuk devletine uyanacağız” dedi.

 

HABERE AİT RESİMLER

yukarı çık