CHP Milletvekili Tutdere: 20 Yıllık AKP İktidarı Milletin Fişini Çekti

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere Çelikhan merkezde bulunan esnafları ziyaret ederek yaşadıkları sorunlara kulak verdi.

Vekil Haberleri 16.08.2022, 13:25
CHP Milletvekili Tutdere: 20 Yıllık AKP İktidarı Milletin Fişini Çekti

Milletvekili Tutdere’ye yaşanan ekonomik krizden dolayı dert yanan Çelikhanlı esnaflar, faturalara üst üste gelen zamların altından kalkamadıklarını ifade ederek dükkânlarının kapanma tehlikesi altında olduğunu aktardılar.

Elektrik Faturası 14 Bin Liraya Yükseldi, Esnaf Çareyi Buzdolabının Fişini Çekmekte Buldu

Yüksek gelen elektrik faturalarından dolayı çareyi buzdolabının fişini çekmekte bulduğunu söyleyen market işletmecisi Öbeyit Karayılan, “Dolapları kapatmak zorunda kaldım, işin içinden çıkamıyorum. Dört kişi çalıştırıyorum, işçilerimin parasını ödeyemiyorum. Elektrik faturasını ödeyemediğim için buzdolaplarını kapattım. 6 ay önce 3 bin 500 lira elektrik faturası gelirken şu an 13, 14 bin lira elektrik faturası geliyor. Faturaları ödeyemiyorum.” ifadelerini kullandı.

20 Yıllık AKP'nin Türkiye'ye Hediye Ettiği Manzara

Bu acı manzaranın 20 yıllık AKP iktidarının Türkiye'ye hediye ettiği manzara olduğunu dile getiren CHP’li Tutdere, “Bu marketi işleten esnaf kardeşimiz elektrik faturalarının yüksek gelmesinden dolayı çareyi buzdolaplarını kapatmakta bulmuş, kısıtlamaya gitmiş. Esnafımız çalışanlarının ücretini ödeyemiyor. Hayat pahalılığı Türkiye'nin her tarafında olduğu gibi burada da bütün yurttaşlarımızı mağdur etmiş durumda. Vatandaş elektrik faturasını ödeyemediği için çareyi dolapları kapatmakta bulmuş. Buzdolabının fişini çekmiş. Bu manzara 20 yıllık AKP'nin Türkiye'ye hediye ettiği manzara. Milletin fişini çektiler. Bu kötü günler seçimden sonra sona erecek.” dedi.

Bu Zam Düzeninin Değişmesi Lazım

Ekonomik dar boğazdan dolayı sürekli zarar ettiklerini belirten başka bir Çelikhanlı esnaf ise, “Dükkân kira, 600 lira kira veriyoruz, elektrik geldi 500 lira, doğalgaz ayrı bir mesela. Tavuk eti, 9 liraya geliyordu şimdi 50 liraya geliyor. Ekmek 4 lira oldu. Ben ne yapayım? Bir dürümde bir ekmek 4 liraysa buradan ne kazanacağım? Bu zam düzeninin değişmesi lazım. Böyle giderse zaten hepimiz kapatırız. Zarar edeceğim yerde kapatırım.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)