CHP'li Zeybek, kuaförlerin sorunlarını meclise taşıdı

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, düğün salonlarının paket uygulaması nedeniyle mağdur olan kuaförlerin sorunlarını, soru önergesi ile TBMM’ye taşıdı.

Vekil Haberleri 24.01.2020, 17:33
CHP'li Zeybek, kuaförlerin sorunlarını meclise taşıdı

CHP Antalya Milletvekili Zeybek verdiği soru önergesi sonrası yaptığı açıklamada, “Antalya’da 1500 kuaför bulunmakta ve yaz aylarında düğün sezonu ile birlikte kuaförlerin iş yoğunluğu artış göstermektedir. Ancak son yıllarda düğün salonu işletmelerinin evlilik hazırlığı yapan çiftlere sundukları paket uygulaması ile salon kiralamasının içinde, fotoğraf çekiminden, kuaför hizmetine kadar geniş bir hizmet çeşitliliği bulunmaktadır, salon işletmecilerinin işleri dışında sundukları bu seçenekler nedeniyle Antalya’da birçok kuaför düğün sezonunda iş yapamamaktadır. Kuaför esnafımız bu yaşanan durumdan dolayı mağdur olmaktadır.” dedi. 

UYGULAMAYA DÜZENLEME GETİRİLMELİ

Yaşanan durumun zincir marketlerin mahalle esnafına yaşattığı sıkıntılara benzediğini belirten CHP’li Zeybek, verdiği soru önergesinde paket uygulaması nedeniyle yapılmış şikayet sayısı, düğün salonu işletmelerinin paket uygulamasına düzenleme yapılıp yapılmayacağı, son iki yılda Antalya’da kapanan işyeri sayısına yer verdi.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?