CHP'li Şevkin:Metro nedeniyle bebekler borçlu doğuyor

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, yılan hikayesine dönen Hafif Raylı Sistem Projesi nedeniyle mecliste bir kez daha haykırdı

Vekil Haberleri 03.11.2022, 09:32
CHP'li Şevkin:Metro nedeniyle bebekler borçlu doğuyor

Adana’nın kanayan yarası haline gelen Adana Hafif Raylı Sistem (AHRS) bir kez daha Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşındı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, mecliste bir kez daha haykırdı ve Adana’nın üvey evlat olarak görülmesinden vazgeçilmesini istedi.


BORÇ KATLANIYOR!
Hükümete seslenen CHP’li Müzeyyen Şevkin, “1996 yılında yapımına başlanan Adana Hafif Raylı Sistem Projesi’nin 535 milyon dolara mal olduğunu ancak günümüzde 1 milyar 200 milyon lira borcu bulunduğunu dile getirdi.
“Bu borç faizlerle katlanıyor. Doğmamış çocuk bile Adana’da metrosu nedeniyle borçlu olarak doğuyor” diyen Dr. Şevkin, şunları söyledi:


“Her seçim döneminde Cumhurbaşkanı söz vermiş olmasına rağmen Adana Hafif Raylı Sistemi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na devredilmedi. Ayrıca ikinci etap raylı sistem fizibilite çalışması 3 kez Cumhurbaşkanı’nın onayına sunuldu ancak nedense ikinci etap da onaylanmıyor. Şimdi 4. Başvuru yapıldı. Her gün milyonlarca lira zarar eden bir sistemi neden görmezden geliyorsunuz? Adanalının, kamunun kaynağının neden heba olmasına izin veriyorsunuz? Sözünüzü tutun. Adana metrosu bakanlığa devredilsin, verimli hale gelebilmesi için hazırlanan ikinci etap projesi onaylansın ve bir an önce inşaatına başlansın.Yeter artık! Adanalıları bu yükten kurtarın artık.”

Yorumlar (0)