CHP'li Rafet Zeybek'ten, Muammer Aksoy'u anma mesajı

banner598

CHP’li Zeybek yayınladığı mesajda Ankara’da 31 Ocak 1990’da faili meçhul bir cinayetle aramızdan ayrılan hukukçu, siyaset adamı ve yazar Prof. Dr. Muammer Aksoy’un Atatürk ilke ve devrimleri, hukukun üstünlüğü, hak ve özgürlüklerin güvence altına alınması, laik ve çağdaş cumhuriyet için yaptığı çalışmalardan dolayı karanlık odaklar tarafından hedef alındığını belirtti

Vekil Haberleri 30.01.2020, 14:27
CHP'li Rafet Zeybek'ten, Muammer Aksoy'u anma mesajı

CHP Antalya Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, Prof. Dr. Muammer Aksoy’un ölüm yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayınladı.

CHP’li Zeybek yayınladığı mesajda Ankara’da 31 Ocak 1990’da faili meçhul bir cinayetle aramızdan ayrılan hukukçu, siyaset adamı ve yazar Prof. Dr. Muammer Aksoy’un Atatürk ilke ve devrimleri, hukukun üstünlüğü, hak ve özgürlüklerin güvence altına alınması, laik ve çağdaş cumhuriyet için yaptığı çalışmalardan dolayı karanlık odaklar tarafından hedef alındığını belirtti. CHP’li Zeybek anma mesajında şu ifadelere yer verdi; “Muammer Aksoy, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, cumhuriyet kazanımlarını savunan çağdaş ve demokratik bir ülke için hayatını vakfetmiş bir hukukçuydu. Cumhuriyetin tüm yurttaşlara sağladığı eşit fırsatlarla eğitimini ve kariyerini sağlamış, bu sebeple cumhuriyetin değerini herkesten çok daha iyi bilen aydınlarımızdandı.

Prof. Dr. Muammer Aksoy,Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı, Necip Hablemitoğlu ve daha nice Atatürkçü,cumhuriyet aydınıhalka dayatılan karanlığa korkusuzca karşı çıkmıştır. Hayatını cehaletle, yobazlıkla ve adaletsizlikle mücadeleetmeye adamış bir cumhuriyet neferi olan Prof. Dr. Muammer Aksoy, geçmişten günümüze ışık tutan fikirleri ile bugünün tehlikelerini yıllar önceden öngörmüş ve uyarılarını yapmıştı.

Prof. Dr. Muammer Aksoy otuz yıl önce bugün Ankara Bahçelievler’de evinin önünde faili meçhul ama azmettiricisini tarih boyunca bildiğimiz o kirli eller tarafından katledilmiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ten emanet tam bağımsız, laik, çağdaş, hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti meşalesini onurla taşıyan ve bu uğurda canlarını veren başta Prof. Dr. Muammer Aksoy olmak üzere tüm Cumhuriyet şehitlerimizi saygı ve özlemle anıyoruz.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?