CHP'li Ednan Arslan: “Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası Engellenemez!”

Ednan Arslan, "Narlıdere Belediyesinin bir kamu kurumu olduğu unutulmamalı. Ayrıca öğrenciler ders saatleri dışında velilerin gözetimi ve denetimi altında sosyal faaliyetlerde bulunmaktadırlar. Narlıdere Belediye Başkanımız Sayın Ali Engin’in büyük bir destekle imkân sağladığı ve ülkemiz genelinde tek olan Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası engellenemez." dedi.

Vekil Haberleri 11.01.2023, 14:03
CHP'li Ednan Arslan: “Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası Engellenemez!”


CHP PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Ednan Arslan 8 Ocak Pazar günü Halk TV’nin sevilen programı Görkemli Hatıralar programının İzmir Narlıdere’deki yayını sonrası programa katılan Narlıdere Çocuk Senfoni Orkestrası’nda yer alan öğrencilerin öğrenim gördükleri Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale İlköğretim Okulu ile Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi müdürlüklerince okul orkestrası dışında herhangi bir etkinlikte ve başka orkestralara katılımlarının engellenmiş olmasına tepki gösterdi.


CHP’li Arslan Pazar günü gerçekleşen Halk TV Görkemli Hatıralar programının İzmir’de ve Ülke genelinde büyük bir ilgi ve takdirle karşılandığını vurgulayarak, şu değerlendirmelerde bulundu:
“Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası’nda yer alan çocuklar programa ailelerinin izni ile katıldılar. O gençlerimiz büyük bir heyecan ve mutluluk için de hem İzmir’e hem de ülkemize müthiş yeteneklerini sundular. Sayın Serhan Asker’in doğrudan kurduğu diyalogla, geleceğe dair hedeflerini, kariyer planlarını ve yapmak istedikleri meslek dallarını büyük bir özgüvenle ekranlardan tüm Türkiye’ye hatta dünyaya duyurdular. Bu muhteşem duyguyu anlamayan, gençlerimizin idealleri ve hayallerini kavrayamayan sonraki gelişen tutum ve davranışları asla kabul etmiyorum. Bu yaklaşım Cumhuriyet Kenti İzmir’imize yakışmamıştır. 


Narlıdere Belediyesinin bir kamu kurumu olduğu unutulmamalı. Ayrıca öğrenciler ders saatleri dışında velilerin gözetimi ve denetimi altında sosyal faaliyetlerde bulunmaktadırlar. Narlıdere Belediye Başkanımız Sayın Ali Engin’in büyük bir destekle imkân sağladığı ve ülkemiz genelinde tek olan Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası engellenemez.


Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale İlköğretim Okulu ile Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi müdürlüklerinin bu yaklaşımlarını gözden geçirmelerini, gençlerimizin moral ve motivasyonunu olumsuz etkileyecek kararlarını geri almalarını bekliyoruz.”

Yorumlar (0)