CHP'li Ayhan Barut'tan şiirli tepki!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, AKP iktidarının karanlığına asla teslim olmayacaklarını, baskı, sindirme, tehdit, ceza ve davalarına karşı mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi.

Vekil Haberleri 15.07.2021, 12:18
CHP'li Ayhan Barut'tan şiirli tepki!

 Muhalif basın kuruluşlarına yönelik cezalara tepki göstererek "Türküler susmaz, asla susturamayacaklar" diyen Barut, Adnan Yücel'in şiirini Meclis kürsüsünde seslendirdi.

 

"RTÜK SOPA GİBİ KULLANILIYOR"

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) söz alan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, "AKP, beğenmediği, susturmak ve sesini engellemek istediği herkesi, muhalif ve fikrini ifade edenleri türlü yollarla sindirmeye çalışmaktadır. İktidar, Radyo Televizyon Üst Kurulu'nu (RTÜK) bir sopa gibi kullanıyor. Geçtiğimiz günlerde değerli Serhan Asker'in Halk TV'deki Görkemli Hatıralar programıyla ilgili de bir süreç yaşandı. RTÜK, 30 yıldır söylenen Cemo türküsünü Hilmi Yarayıcı okudu diye 3 program kapatma cezası verdi" diye konuştu.

 

"BOYUN EĞMEYECEĞİZ"

 

AKP karanlığına, baskı, tehdit ve cezalara, sindirme girişimlerine boyun eğmeyeceklerini ifade eden Ayhan Barut, "Türkülerin susmayacağını, susturulamayacağını öğreneceksiniz. Şiirimizle ve marşlarımızla, türkülerimizle ve destanlarımızla size teslim olmayacağız. Çukurova'nın gürleyen sesi, Toroslar'ın yiğit evladı, aşkın ve başkaldırının şairi Adnan Yücel'in bir şiiriyle size bir kez meydan okuyoruz" şeklinde konuştu.

 

ADNAN YÜCEL ŞİİRİ OKUDU

 

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Meclis'te Adnan Yücel'in şu dizelerini okudu:

"Saraylar saltanatlar çöker,

kan susar birgün, zulüm biter.

menekşeler de açılır üstümüzde,

leylaklar da güler.

bugünlerden geriye,

bir yarına gidenler kalır,

bir de yarınlar için direnenler..."

Yorumlar (0)