Ahmet Akın'a CHP'nin '' ekonomik kriz '' heyetinde yeni görev

CHP Grup Yönetimi, Türkiye’nin önemli sanayi merkezleri olan Kocaeli’nin Çayırova, Dilovası ile Gebze ilçelerinde ekonomik krizin etkilerini belirlemek ve incelenmelerde bulunmak üzere Ahmet Akın ve 4 CHP’li milletvekilini görevlendirdi.

Ahmet Akın'a CHP'nin '' ekonomik kriz '' heyetinde yeni görev

CHP’li Milletvekilleri 2 gün boyunca üç ilçede sanayi bölgelerini ziyaret edecek. Kapanan fabrikaların sahipleri ve çalışanları ile işçi-işveren örgütleriyle görüşmeler yapacak olan CHP heyeti, ekonomik krizin bölgede üretim-istihdam alanlarında yarattığı tahribatın ve ortaya çıkan sosyo-ekonomik sorunların boyutları hakkında rapor hazırlayacak. Heyetin hazırladığı rapor CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulacak ve kamuoyu ile paylaşılacak.

“SANAYİNİN KALBİNDE KRİZ VAR”

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, ekonomik krizin sanayi üretimini de vurduğunu belirterek, “Sanayi üretiminin kalbinde kriz var. Teşhis de belli tedavi de. Ama İktidar bunu çözebilecek yeteneğe ve güce sahip değil” dedi.

Ekonominin hayati göstergelerinden kabul edilen sanayi üretimindeki düşüşün dikkat çekici seviyelere ulaştığına işaret eden Ahmet Akın, “Sanayi üretimi aralıksız daralıyor. Sanayi üretiminin kalbi Kocaeli’de incelemelerde bulunup ayrıntılı bir rapor hazırlayacağız. Teşhis de belli tedavi de ama iktidar krizi çözebilecek ne yeteneğe ne de güce sahip” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER