Fatih Terim'e sürpriz teklif!

Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra herhangi bir kulüple anlaşmayan Fatih Terim'in yeni rotasının Yunanistan olacağı aktarıldı.

SPOR 26.12.2023, 15:24
Fatih Terim'e sürpriz teklif!

Kariyerinde son olarak Galatasaray'ı çalıştıran Fatih Terim yaklaşık 2 yıl sonra yeşil sahalara geri dönüyor.

Fatih Terim'in Yunan ekip Panathinaikos'tan gelen teklifi kabul ettiği kaydedildi. Terim'in, çarşamba günü Atina'ya giderek kendini Panathinaikos'un hocası yapacak 1.5 yıllık sözleşmeye imza atacağı ifade edildi.

FATİH TERİM'DEN PANATHİNAİKOS AÇIKLAMASI

Gazeteci Ertuğrul Özkök'e iddialarla ilgili konuşan Fatih Terim, anlaşmayı doğruladı. Terim, “Evet doğrudur. Dün geldiler anlaştık. Yarın sabah Atina’ya gidiyorum. Öğleden sonra da idmana çıkıyorum” dedi.

2010'dan beri Yunanistan'da şampiyonluk ipini göğüsleyemeyen Panathinaikos, 15 haftası geride kalan Yunanistan Ligi'nde zirvedeki PAOK'un 1 puan gerisinde ikinci sırada yer alıyor.

3. KEZ YURT DIŞI GÖREVİ

70 yaşındaki teknik direktör, Panathinaikos ile birlikte kariyerinde 3. kez Türkiye dışına çıkmış olacak.

Galatasaray ile 1996 - 2000 yılları arasında 4 lig şampiyonluğu ve 1 UEFA Kupası kazandıktan sonra Fiorentina'ya giden Terim, bir sonraki sezon da Milan'ı çalıştırdı.

O tarihten sonra milli takım ve Galatasaray'da görev alan deneyimli teknik direktör, 10 Ocak 2022'den beri kulüp çalıştırmıyordu.

Yorumlar (0)