YSP'li Meral Danış Beştaş'tan Kılıçdaroğlu'na Zafer Partisi tepkisi: Biz Ümit Özdağ bakan olsun diye mi milyonlarca insandan oy istedik?

Yeşil Sol Parti Grupbaşkanvekili Meral Danış Beştaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim öncesi Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile protokol imzalamış olmasıyla ilgili gelen soruya sert yanıt verdi.

SİYASET 02.09.2023, 16:37 02.09.2023, 16:47
YSP'li Meral Danış Beştaş'tan Kılıçdaroğlu'na Zafer Partisi tepkisi: Biz Ümit Özdağ bakan olsun diye mi milyonlarca insandan oy istedik?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu öncesinde bir protokol imzalamıştı.

Protokole göre, Ümit Özdağ'ın içişleri bakanı olacağı ve birkaç bakanlık ile birlikte MİT Başkanlığı'nı da alacağı ortaya çıkmıştı. Özdağ, daha sonra yaptığı açıklamada da alacakları diğer iki koltuğun kültür ve turizm bakanlığı ile milli eğitim bakanlığı olduğunu söylemişti. 

Gelişmelere ilişkin katıldığı Halk TV canlı yayınında değerlendirmelerde bulunan Yeşil Sol Parti Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle hedef aldı.

Yapılan protokol için "Milyonlarca insandan Kemal Kılıçdaroğlu'naoy istedik, 'bir oy YSP'ye bir Kılıçdaroğlu'na' dedik. Bunu Biz Ümit Özdağ'a bakanlık vermesi için mi yaptık?" diyen Meral Danış Beştaş protokole tepkisini, "Bırakın bizi kendi arkadaşları bile bilmiyor. Bunu korkunç buluyorum" ifadeleriyle devam ettirdi. 

Yorumlar (0)