banner646

MERAL AKŞENER: 4 milyon Suriyeliyi sağlıklı bir şekilde ülkesine göndereceğiz

Mardin mitinginde konuşan İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Akşener, Kürtler hakkında beyanda bulunmayan tek lider olduğu söyleyerek, "Yapmadığım için de her önüne gelen bana çemkiriyor" ifadesini kullandı.

SİYASET 14.06.2018, 15:17 14.06.2018, 15:17
MERAL AKŞENER: 4 milyon Suriyeliyi  sağlıklı bir şekilde ülkesine göndereceğiz


Akşener, "İYİ Parti olmasaydı, ben aday olmasaydım ikinci tur konuşuluyor olmayacaktı. Göreceksiniz milletimizin feraseti bu soruların cevabını verecektir" diye konuştu.

Meral Akşener'in Mardin mitinginde yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle:
Allah var çok bina yaptılar, muhteşem adalet sarayları yapmışlar, içinde adalet yok. Hastane binaları yapmışlar, içinde doktor yok, araç gereç yok. Çok güzel üniversite binaları yapmışlar, içinde yeteri kadar hoca yok. 4 yıllık mezun işsiz bir genç kitle oluşmuş. 


Biz öncelikle bu kredi kartı borçları sebebiyle Türkiye Dayanışma Fonu'nu kuracağız, kredi kartı borçlularının takipteki sayısı 4.5 milyon insan. ​Bunlar kumar oynamak için lüks hayat yaşamak için kredi kartı borçlu olanlar değil. Bunlar kirasını ödeyebilmek için kredi kartı borcu olan insanlar. Bunlar bir kısım çiftçi, öğrenci, işsizler ve emekliler, bunların kredi borçlarını affedeceğiz. Ödeyebilir gibi olanlarından da yüzde 80'ini sileceğiz, yüzde 20'sini yeniden yapılandıracağız. 

Bana kaynak nerede diye soruldu. Kaynak yandaş müteahhitlerin ceplerinde onu alacağım. Bakan çocukları, gelinleri, damatları lüks arabalarda geziyor, 'inin aşağıya' diyeceğim. 


Gitti Suriye'nin içişlerine elini soktu, tüm şehirlerimizin ticaretinin içine tükürdü. 4 milyon Suriyeli mülteci ülkemize gelmek zorunda kaldı. Cumhurbaşkanı seçileyim ilk işim Suriye ile olan Türkiye'nin meselesini düzeltmek olacak. Ondan sonra da bu 4 milyon kardeşimizi sağlıklı bir şekilde ülkelerine geri göndereceğiz. 


150 milyar Türk Lirası para harcanmış. Etti mi 158 milyar Türk Lirası? Kaynağı anlatıyoruz.

SMA hastaları var onunla ilgili de bir projemiz var. Otizm ile mücadeleye yönelik projelerimiz var. Bir devleti devlet yapan 3 tane kağıt var. Birisi nüfus kağıdı, ikincisi parası, üçüncüsü tapusu. Türkiye'nin sahip olduğu tüm toprakların aynı zamanda tapu sahibi 81 milyondur. Parasının değeri düşmüş, tapuları devletin emanetinde olan tapuları delinmiş bir ülkede huzur olmaz, barış olmaz.


Herkes Kürtler hakkında beyanda bulunuyor. Bunu yapmayan tek kişi benim. Yapmadığım için de her önüne gelen bana çemkiriyor. Düşünmenizi istiyorum. Bir HDP'li milletvekili ile AK Partili milletvekili İstanbul beyazlarından bir kişi Meral Akşener üzerinde üst üste aynı dile sahip olmuşsa bunun için önemli bir şey var demektir. Bana isnat edilen her şeyi ispat etmeyen şerefsizdir, alçaktır.

Yorumlar (0)