Mehmet Metiner'den bir FETÖ itirafı daha!

banner458

AKP'li eski milletvekili Mehmet Metiner bugünkü köşe yazısında Gülen Cemaati'ne destek verildiğini itiraf etti.

banner459
SİYASET 01.08.2020, 13:16 01.08.2020, 13:21
Mehmet Metiner'den bir FETÖ itirafı daha!

AKP'li eski milletvekili Mehmet Metiner bugünkü köşe yazısında Gülen Cemaati'ne destek verildiğini itiraf etti.

Star gazetesindeki köşesinde, “Ak Parti’yi karıştıracak itiraflar” başlıklı bir yazı kaleme alan AKP eski Milletvekili Mehmet Metiner, CNN Türk'teki sözleri üzerine açıklama yaptı.

"Söylediklerimin hiçbiri de Ak Parti’mizin içini karıştıracak türden değildi. Dahası orta yerde itiraf da yoktu" ifadelerini kullanan Metiner, "FETÖ dolayısıyla her seferinde bizi suçlayanlar bilerek ve isteyerek yanlış ve haksız bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Biz ‘dini cemaat’ olarak bilinen süreçlerde şu veya bu şekilde destek verdik" dedi.

NE OLMUŞTU?

CNN Türk’te katıldığı bir tartışma programında konuşan Metiner, "Bugün de başka cemaatlerle temasımız var. Yarın bunlardan ne çıkar bilemeyiz. İhanet, ortaya çıktığında anlaşılır" demişti.

Metiner programda şu ifadeleri kullanmıştı:

"Her kesimin içinde fanatikler var. Atatürk’ü sevenler var, sevmeyenler var. Böyle bir mecburiyet de dayatamazsınız. Ama bu ülkenin ortak değerine asla kimsenin hareket etmesine izin vermeyiz. Lanet okumasına asla izin vermeyiz. Duayı fazlasıyla hak eder. Ama ‘Atatürk’ü neden sevmiyorsun’… Bırak da insanlar kimi sevip sevmeyeceklerine kendileri karar versin. Geçmişle ilgili önerim şu… Ali Erbaş’ı sadece birkaç kalem fırçasıyla ifade etmek doğru değil. Şöyle doğru değil, biz geçmişini biliriz çünkü. Ama 17-25 Aralık’a kadar, başkalarının dini cemaatlerle çok fazla teması olmayabilir. Biz dini cemaatlerle çok fazla iç içe olduğumuz için, bizim temasımızın olmasında hiçbir yanlışlık yok. Şu anda da temasımızın olduğu cemaatler var. Yarın bunlardan ne çıkar bilemeyiz. İhanet ortaya çıktığında anlaşılır."

SOYLU İLE DE GERİLMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde katıldığı CNN Türk programında da "FETÖ'cüler göreve getiriliyor" diyen Metiner'e, telefonla programa bağlanana İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yanıt vermiş, "Televizyon kanallarından, bir de bizim arkadaşlarımızın ‘elimizde isimler var’ demesini de kendime bizatihi hakaret kabul ediyorum" demişti.

Soylu'nun telefonla yaptığı açıklamaya tepki gösteren Metiner, "Biz şamar oğlanı mıyız?" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)