Kılıçdaroğlu'ndan, Cemal Kaşıkçı'nın yazdığı Washington Post'a taziye ziyareti

ABD'deki gezisini sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Washington Post gazetesine taziye ziyaretinde bulundu.

SİYASET 13.10.2022, 09:23 13.10.2022, 09:27
Kılıçdaroğlu'ndan, Cemal Kaşıkçı'nın yazdığı Washington Post'a taziye ziyareti

Kılıçdaroğlu, "Türkiye'de işlenen bu cinayetin davasının Suudi Arabistan'a devredilmesi, Türkiye’nin egemenlik haklarına yapılmış büyük bir hakarettir. Kendi topraklarımızda bu cüret gösterilebilmiştir" ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ziyaret nedenini şöyle anlattı:

Washington Post gazetesine taziye ziyaretinde bulundum. Cemal Kaşıkçı, Washington Post'un değerli bir yazarıydı. Kaşıkçı cinayeti İstanbul'da Suudi Arabistan Konsolosluğu’nda işlendi. Bu korkunç cinayet ile, yalnızca fikir özgürlüğü değil insanlık da büyük yara aldı.

Türkiye'de işlenen bu cinayetin davasının Suudi Arabistan'a devredilmesi, Türkiye’nin egemenlik haklarına yapılmış büyük bir hakarettir. Kendi topraklarımızda bu cüret gösterilebilmiştir. Şu çok açık ki, hem Türkiye hem ABD, petro-dolarlar karşısında demokraside sınıfta kaldı.

Petro-dolarlarla insan öldüren prenslerin olduğu bir düzeni reddediyoruz. Türkiye'de insan hakları ve özgürlükleri tam anlamıyla tesis edeceğiz, itibarlı bir adalet sistemine kavuşacağız. Cemal Kaşıkçı'nın hatırasının önünde, bunun sözünü bir kez daha veriyorum.

Yorumlar (0)