İYİ Partili Ümit Dikbayır: Genel Başkan ağız değiştirdi, hepsinin iftira olduğu ortaya çıktı

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve kendisi hakkındaki iddialara yanıt vererek, "Genel Başkan araştırmanın gayri resmi yapıldığını söylemekle ağız değiştirdi.

SİYASET 20.11.2023, 11:49
İYİ Partili Ümit Dikbayır: Genel Başkan ağız değiştirdi, hepsinin iftira olduğu ortaya çıktı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, “Oğlumun banka hesaplarının gayri resmi kontrol edildiğini öğrendim” sözleriyle gündeme gelen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, hakkındaki iddialara yanıt verdi.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e konuşan Ümit Dikbayır, Akşener'in önceki gün yaptığı açıklamalara ilişkin, "Genel Başkan konuşmasında dil değiştirdi. Daha önce, kendisinin banka hesaplarının incelendiği söylemişti, şimdi ise ‘benim değil, kocamın ve gelinimin hesaplarını incelemişler' diyor. Önce, bu gayri resmi inceleme bilgisinin devletten geldiğini söylemişti, şimdi ise ‘Bu bilgi gayri resmi ulaştı' diyor. Bankaya resmi olarak soracaklarını, banka yetkililerinin ‘Bilmiyoruz' diyebileceğini söylüyor" değerlendirmesinde bulundu.

"Kimin banka hesabına girildiği bilgisayar incelemesiyle hemen ortaya çıkar" diyen Dikbayır, şunları ifade etti: "Genel Başkan araştırmanın gayri resmi yapıldığını söylemekle ağız değiştirdi. Bunların hepsinin dedikodu, iftira olduğu ortaya çıktı. Genel Başkan'dan beklentim, beni nasıl kamuoyu önüne attılarsa, şimdi de kamuoyu önüne çıkıp, ‘Beni yanıltmışlar' deyip açıklama yapmalı. Kendisini kim yanılttıysa, bu iftiraları kim önüne getirdiyse gereğini yapmalı."

Yorumlar (0)