Hanefi Avcı: Seçimde çıkan neticeyi kabul etmiyorum dediğiniz anda eşkıya olursunuz

EGM İstihbarat Dairesi Eski Başkan Yardımcısı Hanefi Avcı, TV5'te Yunus Emre Avcı'nın sunduğu Günden Yansıyanlar programına konuk oldu.

SİYASET 08.05.2023, 20:02
Hanefi Avcı: Seçimde çıkan neticeyi kabul etmiyorum dediğiniz anda eşkıya olursunuz

EGM İstihbarat Dairesi Eski Başkan Yardımcısı Hanefi Avcı, TV5'te Yunus Emre Avcı'nın sunduğu Günden Yansıyanlar programına konuk oldu. Seçime günler kala Türkiye'deki seçim atmosferine ve sıcak gündemlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Avcı'nın açıklamaları şu şekilde:

"Gayrimeşru olursunuz"

Artık dünya eski dünya değil, seçimi dışındaki bir yöntemle olmaya kalkarsanız bütün dünya ülkede hiçbir sorun altta kalkamazsınız yürüyemezsiniz zaten yeterli bir sorun var.  devlet gücünü kullanıyor. bütün basın kendini övüyor eşit imtihanda faydalanamıyor devlet gücünü kullanıyor. Devletin güvenlik, askeri her türlü malzemesinin sanki kendini şahsi yapmış gibi göstererek dengesiz bir şey var. propan dönemi yaşıyoruz. Bunun üzerine bir de kalkıp çıkan neticeyi ben tanımıyorum, yapmam uymam dediğiniz an eşkiya olursunuz, gayrimeşru olursunuz. Yani meşru insan gayrimeşru olursunuz. Yapacağınız her şey zorbalık, yapacağın her şey suç oluştur.

"Seçim günü tepki alır"

Türkiye'deki güvenlik kuvvetlerin tamamında askerde ordu da bugün zaman zaman iktidara yakın duruyormuş gibi hareketler yapıyorsa bile bunlar belli bir payı etkileyecek bir olayda hiçbir kimse böyle bir davranışa giremez. Hepsi sorumlu var demektir. Güvenlik kuvvetlerinde ordu da diğer kamu görevliler seçimde görevli yargıda buna emin olun tarafsız görevini yapacaklardır. En ufak bir işe girişmezler. şimdiki yapılan bazı görevin iktidara yakın durması, böyle bir terfi tayinde bir şey beklemesi hariç ama seçim günü için ciddi bir tepki alır. Seçim onların hareket soru çıkacak kanaatte değil ama zaman zaman sorular oluyor olabilir ama büyük çaplı bir olay olacak değil. Hepimiz rahat gidip oy kullanacağız.

Yorumlar (0)