GÖZLER CHP PARTİ MECLİSİ'NDE: CHP ÇANKAYA'DA DEĞİŞİMİN GENÇ YÜZÜ... İSTANBUL'DA DEM ETKİSİ

CHP Parti Meclisi (PM) yerel seçimde kalan adayları belirlemek üzere 12 şubat pazartesi günü toplanacak.

SİYASET 11.02.2024, 16:02 11.02.2024, 16:28
GÖZLER CHP PARTİ MECLİSİ'NDE: CHP ÇANKAYA'DA DEĞİŞİMİN GENÇ YÜZÜ... İSTANBUL'DA DEM ETKİSİ

GAZETE KRİTİK ÖZEL - CHP PM, 31 Mart'ta yapılacak seçimlerde geri kalan adaylarını belirlemek için pazartesi günü bir araya gelecek. MYK toplantısının ardından saat 18.00'de CHP Genel Başkanı Özgür Özel başkanlığında PM Topalntısında Yerel Yönetimler Seçimine katılacak belediye başkan adaylar belirlenecek.

GENÇ VE BAŞARILI İSİM ÇANKAYA'DA DEĞİŞİMİN YÜZÜ OLACAK

CHP'de genç ve başarılı Parti Meclisi Üyesi Hüseyin Can Güner'in CHP'nin Ankara Çankaya Belediye Başkan Adayı olmasına kesin gözü ile bakılıyor. Güner'in yarın MYK toplansından sonra Parti Meclisi'nden isminin geçmesi bekleniyor.

İSTANBUL'DA ESENYURT VE ADALAR'DA DEM ETKİSİ!

CHP İstanbul'da kalan 11 ilçe belediye başkan adayıda Parti Meclisi toplantısında belli olacak.CHP'nin kaleleri olarak bilinen Kadıköy, Bakırköy ve Avcılar'ın yanı sıra, Kağıthane, Ümraniye, Beykoz, Zeytinburnu, Çekmeköy, Sarıyer, Adalar ve Esenyurt'un da belediye başkan adaylarını duyrulacak.  DEM Parti daha önce aday gösterecekleri ilçeler arasında Adalar ve Esenyurt yer alacağını duyurmuştu. Fakat son açıklamalarında bu ilçeleri beklettiler. İmamoğlu  ekibi ile DEM Parti yetkililerinin Adalar ve Esenyurt konusunda karar aşamasında oldukları CHP kulislerinde konuşuluyor.

CHP'NİN KALELERİDE ADAYLARINI BEKLİYOR

CHP PM'de görüşülecek kale olara nitelendirilen Aydın Didim, Adana Seyhan ve Çukurova Belediye Başkan adaylarıda pazartesi açıklanacak. 

YILMAZ ATEŞ PARTİYE DÖNÜYOR!

Öte yandan partide af isteklerii de bu PM toplantısında görüşülecek. Aralarında CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş'in de bulunduğu birçok ismin affedilmesi bekleniyor.

Hüseyin Can Güner Kimdir?

1993 yılında Ankara'da doğdu.

Avukat. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2015 yılında mezun oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi'ne 2012 yılında kaydoldu. Ankara İl Gençlik Kolları Üniversite Komisyonunda, Sosyal Demokrat Öğrenciler örgütlenmesinde ve Çankaya İlçe Gençlik Kolunda çalışmalar yürüttü.

2013-2014 yıllarında Etimesgut Gençlik Kolu Başkanlığı görevinde bulundu. 2014-2016 yılları arasında Genel Merkez Yerel Yönetimler Komisyonunda görev aldı.

2018-2020 yılları arasında CHP Çankaya İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2020-2023 yılları arasında CHP’yi temsilen Çankaya İlçe Seçim Kurulu üyeliğinde bulundu.

14 Mayıs 2023 Milletvekili Genel Seçimlerinde Ankara 1. Bölgeden Milletvekili adayı oldu.

İkinci Yüzyıl Dergisi Yayın Kurulu Üyeliği ve Türkiye Tenis Federasyonu Disiplin Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Sosyal Demokrat Avukatlar Derneği üyesidir.

Yorumlar (1)
Hüseyin Ozturk 2 hafta önce
Cankaya belediye başkanı olarak görmekten gurur duyacağız.