Fatih Portakal'dan Meral Akşener'in açıklamalarına yorum:Tutarsızlık çok

Gazeteci Fatih Portakal, Meral Akşener'in bugün yaptığı açıklamayı yorumlarken tutarsızlıklara dikkat çekti.

SİYASET 05.03.2023, 17:06 05.03.2023, 17:21
Fatih Portakal'dan Meral Akşener'in açıklamalarına yorum:Tutarsızlık çok

GAZETE KRİTİK - Gazeteci Candaş Tolga Işık, Akşener'le görüştüğünü belirtti, Akşener'in açıklamalarını Twitter hesabından paylaştı.

İşte Candaş Işık'ın o paylaşımı:


“Az önce İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le konuştum. Son 6'lı Masa toplantısında yaşananları sordum, anlattı” diyen Işık, Akşener’in anlatımlarını şöyle aktardı:

“O güne kadar hiçbir şekilde Kemal Bey ya da başkası cumhurbaşkanı adayı ismi konuşulmamıştı. O gün masaya oturduk.

Baktım ki benim dışımdaki herkesle Sayın Kılıçdaroğlu'nun adaylığı görüşülmüş, anlaşılmış. Söz en son bana gelene kadar herkes Kemal Bey'in adaylığını dile getirdi. Bana söz gelince bizim anketlerde Yavaş ve İmamoğlu çıkıyor dedim.

Ama isterseniz bir kamuoyu araştırması yapalım ona göre hareket edelim dedim. Sayın Kılıçdaroğlu kabul etmedi bu önerime hiddetlenip ayağa kalktı. Kendi adaylığının bugün ortak bir yazılı açıklamayla duyurulmasını talep etti. Ben de partime sormadan böyle bir karar veremem dedim.

Siz imzalamayın o zaman biz imzalarız duyururuz deyince ben masadan kalkayım o halde dedim. Siz bilirsiniz dedi. Ali Bey tansiyonu düşürmek için araya girdi. Ve aday isminde değil ama adaylık konusunda bir mutabakata varıldığına dair bir metne imza atıldı.”

FATİH PORTAKAL : AKŞENER'İN AÇIKLAMASINDA TUTARSIZLIK ÇOK
Gazeteci Fatih Portakal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Akşener'in Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını bilmiyordum açıklamlarındaki tutarsızlığa dikkat çekti.

İşte Fatih Portakal'ın o açıklaması:

Akşener “O güne kadar aday ismi konuşulmamıştı.Bizim anketlerde İmamoğlu ve Yavaş çıkıyor” demiş. Tutarsızliklar çok! Kılıçdaroğlu ismini sormadan 2 ismi vererek mi anket yaptırdinız? Anlette ismi varsa demekki adaylığinı siz de biliyordunuz. Anketi paylaşmanızda fayda var.

Yorumlar (0)