banner646

Erdoğan: 2023'ün Türkiye'sinde basın daha özgürdür

7. Anadolu Medya Ödülleri töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, özgür, tarafsız ve halka karşı sorumluluğunu bilen medyanın önemine vurgu yaptı. Basının geçmişe göre daha çok itibar kazandığını ifade eden Erdoğan, "2023'ün Türkiye'sinde basın, 80'lere 90'lara göre daha özgürdür" şeklinde konuşt

SİYASET 04.01.2023, 20:59
Erdoğan: 2023'ün Türkiye'sinde basın daha özgürdür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen 7. Anadolu Medya Ödülleri programına katılarak konuşma yaptı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:


Toplam 350 mahalli radyo, gazete ve televizyonu bir araya getiren Anadolu Yayıncılar Birliği çıtayı her geçen gün yukarı taşıyor.
Anadolu medyasının sesi ne kadar gür çıkarsa, milletimizin talep ve beklentileri de o kadar duyulacaktır.
Gezi olaylarından, 15 Temmuz'a kadar yaşadığımız her kritik dönemeçte anadolu medyası çok net bir tavır aldı. Yerel medyamızın desteğini hep gördük ve tecrübe etti. Anadolu medyasına ve temsilcilerine kapımızı daima açık tuttuk. Sizlerle bundan sonra dayanışma içinde olmayı sürdüreceğiz.
Özgür, tarafsız ve halka karşı kendini sorumlu hisseden medyanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. 4. kuvvet ifadesi bizim medyamızın da sahiplendiği, sıkça referans aldığı bir kavramdır.
Medyanın asli görevi de zaten vatandaş adına gözcülük yapmaktır. Millete ve memlekete hizmet eden hiç kimse böyle bir medyadan rahatsız olmaz.
12 Eylül darbecilerine manşetlerinden selam çakan medya kuruluşları hatta kalemşörler olmuştur. Gazeteci kılıklı tetikçiler gördük.

Türkiye ile ilgili demokrasi, insan hakları, basın özgürlüğü karnesi düzenleyenlerin söz konusu çıkarları olunca nasıl faşizanca davrandıklarını biliyoruz.

Yorumlar (0)