23 Temmuz 2018, Pazartesi

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

ERBAŞ VE ERLERİN MEKTUP VE KARGO GÖNDERİLERİNDEN ÜCRET ALINMASIN

ERBAŞ VE ERLERİN MEKTUP VE KARGO GÖNDERİLERİNDEN ÜCRET ALINMASIN

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in, erbaş ve erlerin mektup ve kargo gönderilerinden ücret alınmaması talebini içeren soru önergesine yanıt verdi.

 

Bakan Arslan, asker ailelerinin göndereceği mektup ve kargo gönderilerinden ücret alınmaması yönündeki kanun değişikliği çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Vatani görevini yapmakta olan erlerin gönderileriyle ilgili olarak 6586 sayılı Kanun kapsamında "Görme engellilere özgü yazı içeren gönderiler ile askerî öğrencilerin, sözleşmeli erbaş ve erler ile uzman erbaşlar hariç erbaş ve erlerin 100 grama kadar ağırlıktaki gönderileri, özel hizmet ücretleri hariç, posta ücretlerinden muaftır." şeklinde düzenleme yapıldığını belirtti.

 

Bakan Arslan, “Ayrıca asker anne ve babalarının, eşlerinin ve kardeşlerinin askerlere göndereceği mektup ve kargo gönderilerinden de herhangi bir ücret alınmamasını temin yönünde kanun değişikliği çalışmalarımız sürdürülmektedir” dedi.

 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer,  asker anne ve babalarının, eşlerinin ve kardeşlerinin askerlere göndereceği mektup ve kargo gönderilerinden de herhangi bir ücret alınmamasını temin yönünde kanun değişikliği çalışmalarının bir an önce sağlanmasını istedi. Ömer Fethi Gürer, “Bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğim” dedi.

yukarı çık