banner646

Devlet Bahçeli seçim startı için tarih verdi!

Bahçeli, "Seçimler için geri sayım başlamıştır. Önümüzdeki bahar mevsimi aynı zamanda sandık ve seçim mevsimidir" dedi.

SİYASET 15.01.2023, 15:31
Devlet Bahçeli seçim startı için tarih verdi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Kızılcahamam'da düzenlenen MYK, MDK ve Milletvekilleri Ortak Toplantısı'nın kapanış oturumuna katıldı.


Bahçeli'nin yaptığı mevzuşmadan öne çıkanlar şöyle:
Türk milleti 2023 seçimlerinde geçmişin dürüst muhasebesini yaparak, geleceğini oylayacaktır. Verilecek her oy Türkiye Yüzyılı'na bir tuğla koyacaktır.
2023 seçimlerinde Türk milletinin varlığı, birliği, bekası ve belaların üstesinden iyi mi geldiği sınanacaktır. 6'lı masa şimdiden kriz girdabına girmiştir. Altılı masa darmadağındır. Her bir parti kendi çıkarının, ikbalinin, kendi gizli gündeminin peşine düşmüştür.


Serok ve selamsız Babacan olmak üzere 6’lı kumar masasına düşmüşlerdir. Türk siyaseti ve demokrasi adına utanç verici bir tablo karşısındayız. Açıklamalar altılı masanın batkı beyanıdır.
Dertleri masadan kalkıp daha rahat bir koltuğa oturmak. Birisi çıkar masaya isterse aday olurum der, biri çıkar ben başbakan olacağım der, biri çoklu adaya sıcak bakmıyorum der. Altılı masa oynatacağı kukla aramaktadır. Milletvekili genel seçimine adaylarınız göstererek girin, kazandığınız iskemle ile katılın. Kazanamayacağınız demokratik bir müsabakaya girmekten hazır süre varken dönün.


Altılı masa 10 kere toplandı, bir arpa boyu mesafe almadı. Türkiye'nin önder ülke mertebesine yükselmesinde hepinizin eşit payı olsun. Türkiye büyüsün zenginleşsin, insanımız kronik sorunlarından kurtulsun. Şahsım adına bunların hepsini al bayrağın altında toplanmaya, Türkiye Yüzyılında buluşmaya davet ediyorum. Türkiye'nin yelkenini şişiren rüzgar kesilmesin isterim.


İsveç'teki vaka şerefsiz ve namussuz bir hakarettir. Hani İsveç terörle arasına mesafe koyacaktı? İsveç'in NATO'ya iştirakına iyi mi oy vermemiz beklemektedir?
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında el ele verelim, güç birliği deneyelim, bu başarının mükafatı da sizde olsun.
15 Ocak 2023 itibarıyla seçim startını veriyoruz.

Yorumlar (0)