'DEPREMZEDELERE TAKSİTLE MEZAR SATAN' AKP'Lİ BELEDİYEYE CHP'DEN TEPKİ: “ACIMI KAÇA BÖLECEKSİNİZ”

Depremde vatandaşların yanında olması gereken Kızılay’ın para ile çadır satmasının yankıları sürerken Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin depremzedelere para ile mezar sattığı iddiası gündeme geldi.

SİYASET 01.03.2023, 12:48
'DEPREMZEDELERE TAKSİTLE MEZAR SATAN' AKP'Lİ BELEDİYEYE CHP'DEN TEPKİ:  “ACIMI KAÇA BÖLECEKSİNİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, depremzedelere taksitle mezar satan Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi. Depremde eşi ve iki çocuğunu kaybeden bir babanın, belediye yetkililerine “Peki acımı kaça böleceksiniz” diye karşılık verdiğini belirten Arık, “Şimdi Cumhur İttifakına soruyorum: Depremde eşini ve iki çocuğunu kaybeden baba, acısını tek taksitle ödemiş. Siz bu babanın hakkını kaç taksitle ödemeyi düşünüyorsunuz”

Depremde vatandaşların yanında olması gereken Kızılay’ın para ile çadır satmasının yankıları sürerken Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin depremzedelere para ile mezar sattığı iddiası gündeme geldi. Depremde iki çocuğu ve eşini kaybeden bir yurttaşın isyanını dile getiren CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Depremin ilk günü Elbistan’daydım, çok büyük acılara tanıklık ettim, yüreğim acılarla dolu. Kızılay’ın çadır satma skandalından sonra ‘Daha kötüsü ne olabilir ki?’ diye düşünürken acılı bir babanın anlattıkları kanımı dondurdu. Bakın, acılı baba ne diyor: ‘Vekilim, depremde eşimi ve 2 çocuğumu kaybettim. Tam 9 gün sonra cesetlerine ulaşabildim. Defin için Kayseri’ye getirdim. Kayseri Büyükşehir Belediyesinin uygulaması kadar hiçbir şey canımı yakmadı. Benden mezarları için para istediler. Depremzede olduğumu, her şeyimi kaybettiğimi söyledim. ‘Kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.’ dediler. ‘Peki, acımı kaça böleceksiniz?’ diye sordum. İstersem on iki taksit yapabileceğini söylediler.’ Ben bir milletvekili olarak yanıt veremedim. Şimdi Cumhur İttifakı’na soruyorum: Depremde eşini ve iki çocuğunu kaybeden baba, acısını tek taksitle ödemiş. Siz bu babanın hakkını kaç taksitle ödemeyi düşünüyorsunuz?” diye konuştu.

Yorumlar (0)