CHP'li purçu'dan muhtarlarla buluşma ve valilik ziyareti

banner598

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, İzmir’in Buca ve Konak ilçelerinde ulunan mahalleleri bir hafta boyunca ziyaret ederek mahalle muhtarları ile bir araya geldi. CHP il ve ilçe örgütü ile, Buca Muhtarlar Birliği Derneği, Buca Muhtarlar Derneği’ne ziyaretlerde bulundu. Muhtarlarla birlikte İzmir Valiliği ve İzmir’deki İl Emniyet Müdürlüğü’nün ziyaretinde bulunan İzmir Milletvekili Özcan Purçu, muhtarların talep ve sorunlarını ilgili makamlara aktardı.

SİYASET 31.12.2021, 11:26
CHP'li purçu'dan muhtarlarla buluşma ve valilik ziyareti

İzmir’in Buca ve Konak ilçesindeki Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı mahalleler başta olmak üzere, birçok mahalleyi ziyaret eden ve mahalle muhtarlarının derneklerinde tüm muhtarlarla buluşan CHP’li Özcan Purçu, 48 muhtarla görüşerek tüm sorunları not aldı.

Ziyarette bulunulan mahallelerde görüşülen en büyük sorunlardan biri yoksulluk ve madde bağımlılığı olmuştur. İzmir, Türkiye’de uyuşturucu madde kullanımının en yaygın olduğu şehir olarak bilinmektedir. Bu nedenle, İzmir Milletvekili Özcan Purçu muhtarlarla birlikte valilik ve il emniyet müdürlüğüne ziyaretler gerçekleştirerek bu sorunları iletmiştir. Ziyaretlerdeki gündem pandemi döneminde derinleşen yoksulluk, işsizlik, madde bağımlılığı ile mücadele idi. Ayrıca, yeni bir Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi (AMATEM)’ne olan ihtiyacın önemi aktarıldı.
 

Mahallelerdeki sorunları ve muhtarların taleplerini dinleyen Purçu, “Muhtar, köy veya mahalleyi temsil etmek üzere doğrudan halk tarafından seçilen kişidir. Demokrasi tarihimizde çok önemli bir yeri olan muhtarlar aynı zamanda, bulundukları bölgenin sorunlarını en iyi bilen kanaat önderleridir. Muhtarlarımız, seçilmiş olmalarına rağmen, siyasi partilerin dışında kalma özelliklerini her dönemde korumuştur. Siyaset kurumuna düşen görev ise, muhtarlıklarımızın bu vasıflarını güçlendirmek ve hizmet kapasitelerini artırmaktır.” diye konuştu.

“AKP iktidarında muhtarlığın demokratik yönü göz ardı edilmiş, muhtarlarımıza gereken özen gösterilmemiştir. Hatta zamanında mahalle muhtarlıklarının kapatılması bile gündeme gelmiş, hala muhtarlarımızın temel sorunlarının çözümüne yönelik somut adımlar atılmamıştır.” diyerek AKP iktidarını eleştirdi.

“Her biri kendi mahallesindeki sorunlara hâkim olan ve özveriyle mahallelerini geliştirmek isteyen, mahallenin derdini kendi derdiymişçesine sahiplenen muhtarlarımızla bir araya gelmekten onur duydum. Mahallelerimizin kalkınması ve yaşam alanlarımızın iyileştirilmesi için çalışan muhtarlarımıza destek olmaya, muhtarlarımızla bir araya gelmeye devam edeceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?